Poradniki i Porady ZGORA

Biznes dla kobiet – porady

W poradniku tym chcielibyśmy przedstawić kilka przydatnych porad dla kobiet wchodzących w świat biznesu, ponieważ sfera biznesowa dla kobiet obecnie stoi otworem.

Otóż mimo wielu nadal funkcjonujących stereotypów nie da się zaprzeczyć, że współczesny biznes jest tak samo dla kobiet jak i dla mężczyzn. W świecie współczesnych korporacji i wielkiego biznesu nie ma już miejsca na dyskryminacje płciowe. Dlatego mamy równe szanse i liczy się przede wszystkim charyzma, osobowość i umiejętności, a nie płeć.

Po pierwsze – pewność siebie – wiara we własne umiejętności bardzo pomaga – nawet w najtrudniejszych i  najbardziej stresujących sytuacjach dzięki pewności siebie łatwiej będzie Ci opanować sytuację. Trzeba znać swoją wartości i szanować samą siebie. Takie podejście jest pomocne również w przypadku wszelkich niepowodzeń, a takowe zawsze w biznesie występują i nie da się ich uniknąć, ale dzięki pewności siebie i zając swoją wartość, łatwiej je znieść i zaakceptować.

Po drugie – wykorzystuj swój urok osobisty – nie na darmo nazwaną nas „płcią piękną” kobiety w kontaktach biznesowych mogą wykorzystywać swój urok osobisty, który niewątpliwie jest skuteczny. Jeśli wyglądasz dobrze zdecydowanie robisz lepsze wrażenie. Mówi się, że nie ma brzydkich kobiet, są tylko źle ubrane lub źle pomalowane. Oczywiście wygląd zewnętrzny to tylko jedne z wielu elementów które mają tutaj znaczenie. Równie ważne jest nasze zachowanie oraz nasze wypowiedzi tudzież sposób mówienia. W biznesie istotny jest również tak zwany język ciała – czyli cały szereg komunikatów niewerbalnych, które wysyłamy – trzeba je poznać i nad nimi panować.

Po trzecie – nie daj się traktować jako gorszy partner, zabłyśnij swoją inteligencją i elokwencją. Przy czym nie nadużywaj tego, by zbytnio nie zdystansować osób z którymi współpracujesz.

Po czwarte – uświadom sobie, że biznes jest dla kobiet tak samo dobrym zajęciem jak dla mężczyzn. Nie można dać się zdeklasować, nie można popadać w kompleksy, a w ręcz trzeba z nimi walczyć i wyzbywać się ich.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości polecam przeczytanie artykułu „Biznes dla Kobiet” z portalu Kobietyn.eu, który stanowił inspirację do napisanie tego poradnika. Na drodze do sukcesu stoją tylko własne wątpliwości i obawy…

Komentarze i opinie do poradnika "Biznes dla kobiet – porady" »»

 1. Marta S.
  Comment od Marta S.:

  Niby biznes dla kobiet jest otwarty, ale mimo wszystko napotykamy nadal więcej barier niż mężczyźni.

 2. Kasia
  Comment od Kasia:

  Fajny poradnik, ciekawy.

 3. Malwina
  Comment od Malwina:

  Mnie się też podoba

 4. Aneta
  Comment od Aneta:

  Ja to wszystko wiem sama.

 5. Artur
  Comment od Artur:

  Aneta – to po co czytasz poradniki?


Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki: