Poradniki i Porady ZGORA

Jaki bojler do mieszkania wybrać – gazowy czy elektryczny?

Komfort jaki dziś czerpiemy z niemal nieograniczonego dostępu do ciepłej wody dla nas jest sprawą oczywistą podczas, gdy w przeszłości dla wielu podgrzana woda była synonimem bogactwem. Ciepła woda pomaga nam utrzymać czystość, relaksuje nas, ułatwia prowadzenie domu. Nie mogąc pozyskać tego dla wielu już codziennego dostatku z elektrociepłowni budujemy coraz wymyślniejsze sprzęty ogrzewające wodę, z których najbardziej znanym jest. Termin ten pochodzi z z języka angielskiego gdzie wyraz boil oznacza wrzeć, gotować i stanowi potoczne określenie dla podgrzewacza pojemnościowego.

Boiler do mieszkania

Zatem jaki bojler wybrać – gazowy, czy elektryczny?

Biorąc jako kryteria wyboru koszty użytkowania oraz osobiste potrzeby możemy wybierać między bojlerem gazowym bądź elektrycznym. Porównując ceny wykorzystywanego medium bez wątpienia uznać należy bojler gazowy za tańszy.

Jego wadą jest jednak nieco wydłużony czas nadania wodzie odpowiedniej temperatury i wydatkowanie na ten cel więcej energii. Wadę tę wiele osób poznało na własnej skórze – gdy w zbiorniku kończy się ciepła woda trzeba odczekać, co może być uciążliwe podczas kąpieli, aż bojler podgrzeje ponownie wodę zebrana w zbiorniku.

W odróżnieniu od powyższego bojler elektryczny, choć droższy w eksploatacji można uznać za wygodniejszy. Ociepla on wodę i podtrzymuje poziom jej temperatury również część wody wyczerpiemy a do zbiornika napływa świeża. Jako jego zaletę wymienia się również fakt, iż taki bojler jest bezpieczniejszy od gazowego – nie ma niebezpieczeństwa wybuchu gazu, nade wszystko zaś mniej skomplikowany w instalacji.

Komentarze i opinie na forum do poradnika "Jaki bojler do mieszkania wybrać – gazowy czy elektryczny?" »»

 1. Dawid
  Comment od Dawid:

  Proszę o pomoc przy wyborze bojlera, potrzebuje urządzenie dla czterech osób do mieszkania. Mam jeszcze jedno pytanie, czy ktoś korzystał z usług firmy Adagre, ponieważ zamierzam u nich kupić bojler gdy będę wiedział jaki.

 2. que_sera
  Comment od que_sera:

  Dawid mogę polecić Ci firmę Adagre. Korzystałem wielokrotnie z ich usług. Mają bardzo bogaty asortyment, oraz pomogą Ci i doradzą w wyborze odpowiedniego towaru do warunków jakie masz w mieszkaniu.

 3. Tomasz
  Comment od Tomasz:

  Szczerze polecam polska stronę GRZEJEMY nie dość, że dobrali mi dobry bojler to jeszcze dostosowany do mojego portfela.

 4. Bartek
  Comment od Bartek:

  Ja kupowałem bojler na ze sklepu Przeplywowe.pl Mają spory wybór różnych podgrzewaczy. Chętnie odpowiadają na wszelkie pytania i pomagają dobrać odpowiedni do wymagań klienta.


Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: