Poradniki i Porady ZGORA

Jak uniknąć chorób serca i zawałau?

Cholesterol jest potrzebny każdemu człowiekowi do życia, jednak gdy jego poziom za bardzo wzrasta może stać się potajemnym zabójcą.

brzuch kobietyZbyt wysoki cholesterol może być źródłem licznych groźnych chorób serca, między innymi doprowadza do zawału serca.

Jaki związek ma Dieta i cholesterol?

Do nadmiernego poziomu cholesterolu w organizmie przyczyniają się czynniki, takie jak: zbyt wiele tłuszczów w naszej diecie, tusza, słaba kondycja fizyczna, cukrzyca, niedoczynność tarczycy, chore nerki, palenie tytoniu oraz starszy wiek.

Jak obniżyć cholesterol?

Jeżeli zaobserwujemy u siebie wysoki cholesterol powinniśmy szybko zastosować się do kilku ważnych rad, które w pewnym stopniu pozwolą nam go obniżyć. Najpierw powinniśmy zadbać o odpowiednia dietę, pozbawioną tłuszczów nasyconych, oprócz tego zaprzestać stosowania używek albo przynajmniej je zmniejszyć, zatroszczyć się o kondycję fizyczną, rzucić palenie papierosów, a co najważniejsze zachować poprawną wagę ciała.

ekg

Suplementem diety, który często proponuje się osobom cierpiącym na podwyższony cholesterol jest Cholestone, który pomaga zmniejszyć wysokie stężenie cholesterolu we krwi, zapobiega schorzeniom serca i chorobie wieńcowej, a oprócz tego polepsza metabolizm tłuszczów, co pozwala uchronić przed otyłością, która również jest powodem wysokiego cholesterolu.

Komentarze i opinie na forum do poradnika "Jak uniknąć chorób serca i zawałau?" »»

Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: