Poradniki i Porady ZGORA

Odpowiednia odzież na wakacyjne wycieczki – Jakie ubrania i buty zabrać jadąc na wakacje

W czas wakacji prawie każdy z nas myśli o wypoczynku. Pragniemy w końcu odpocząć od codzienności i obowiązków, dlatego właśnie wyjeżdżamy gdzieś dalej. Niestety często zapominamy o ważnych dla nas sprawach takich jak na przykład zabranie ze sobą odpowiedniej odzieży. Takie zaniedbania niestety często kończą się niezbyt dobrze dla naszego zdrowia co w konsekwencji prowadzi do niepowodzenia całej wycieczki.

piesza wycieczka

Jeśli wybieramy się w góry, chcemy dużo chodzić pieszo najważniejszą rzeczą o jakiej powinniśmy pomyśleć są odpowiednie buty. W zwykłych butach możemy nawet narazić się na zwichnięcie nogi pomijając już cały komfort chodzenia. Buty trekkingowe powinny być dobrze dopasowane do naszych nóg. Dobrym rozwiązaniem jest zakup czegoś typu buty north face. Pamiętajmy oczywiście o tym, aby zabrać ze sobą kurtkę lub pelerynę przeciwdeszczową ponieważ pogoda w górach bardzo szybko lubi się zmieniać.

kapelusz

Jeżeli wybieramy bardziej bierną formę wypoczynku, wyjeżdżamy nad morze lub inne podobne miejsca pomyślmy bardziej o czymś lekkim i przewiewnym. Częstym błędem popełnianym przez ludzi jest także niezakładanie żadnego nakrycia głowy co często kończy się nawet udarem mózgu. Dlatego wybierając się na wakacyjny odpoczynek, nie zapomnijmy o dopasowaniu naszej odzieży.

Komentarze i opinie do poradnika "Odpowiednia odzież na wakacyjne wycieczki – Jakie ubrania i buty zabrać jadąc na wakacje" »»

Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki:

  1. Jak kupować ubrania, odzież?
  2. Jakie wybierać ubrania dla dziecka – odzież dziecięca
  3. Jak się ubrać i jakie wziąć buty na wycieczkę turystyczną
  4. Co zabrać na urlop nad morzem? Jak się przygotować do wyjazdu nad morze?
  5. Buty na pieszą wycieczkę – Jakie obuwie wybierać na wycieczki piechotą