Poradniki i Porady ZGORA

Czy warto brać korepetycje? Jak znaleźć dobrego korepetytora?

Nowy rok wiąże się w wieloma nowymi postanowieniami. Jednym z nich zapewne jest rozpoczęcie nauki lub przyłożenie się do niej. Wielu uczniów podejmuje decyzje o nauce, a następnie z rozczarowaniem stwierdza, iż np nie daje rady, nie rozumie materiału. Wtedy, po wielu rozmowach z rodzicami, decydujemy się na rozpoczęcie korepetycji.

Oczywiście problem z korepetycjami może być ogromny i nie mam na myśli tu tylko, iż są kosztowne, ale przede wszystkim problem – jak znaleźć dobrego korepetytora. Na początek może zajmijmy się zagadnieniem gdzie szukać nauczycieli.

Najpewniejszym sposobem jest oczywiście skorzystanie z usług korepetytora poleconego przez naszych znajomych. Jeśli nie ma takiej możliwości, to należy szukać po portalach internetowych. Jeśli szukamy np. korepetycje z angielskiego to warto wejść na portal specjalistyczny, np. www.e-angielski.com. Jeśli szukamy korepetycji z innego przedmiotu, lub nie znamy żadnego wartościowego portalu edukacyjnego, warto skorzystać ze stron z ogłoszeniami edukacyjnymi, zwanymi potocznie „giełdami korepetycji”. Jedną z nich jest strona www.korepetycje.edukacyjny.info.

Jeśli mamy szczęście i uda nam się znaleźć dobrego korepetytora w przystępnej cenie, osobiście uważam, iż jest to znacznie lepsza metoda niż np korzystanie z kursów szkół językowych czy ogólnych kursów. Oczywiście pamiętajmy by sprawdzić, czy dany nauczyciel ma wykształcenie oraz doświadczenie. Pod żadnym pozorem proszę nie korzystać z usług młodych i niedoświadczonych nauczycieli, szczególnie studentów, którzy nie posiadają jeszcze odpowiedniej wiedzy ani doświadczenia. Oczywiście nie mówię o studentach ostatnich lat, którzy już są po kursach metodycznych i posiadają wiedzę, ale o studentach początkowych lat.

Podsumowując wpis, osobiście uważam iż warto brać korepetycje. Nauka we dwie osoby jest jedną z wydajniejszych metod. Proszę jednak pamiętać, iż jeśli wyda nam się, iż czas korepetycji nie jest efektywnie wykorzystywany, należy zmienić nauczyciela i napisać odpowiedni komentarz na stronie z ogłoszeniami by ostrzec innych uczniów.

Komentarze i opinie na forum do poradnika "Czy warto brać korepetycje? Jak znaleźć dobrego korepetytora?" »»

 1. gość
  Comment od gość:

  popieram branie korepetycji, ale tylko z osobą, która wie, jak uczyć.

 2. NATALIA
  Comment od NATALIA:

  Ja również popieram baranie korepetycji. Sama biorę i bardzo sobie chwalę.
  Polecam korki w Centrum Szkoleń i Korepetycji INTELEKT. Korzystam z nich i jestem bardzo zadowolona. Nauczyciele przyjeżdża do mnie, nigdzie nie muszę dojeżdżać. http://www.centrumintelekt.pl/

 3. Sylwia
  Comment od Sylwia:

  Ja sama udzielam korepetycji i szczerze powiedziawszy nie do końca się zgadzam ze stwierdzeniem iż lepsze są korepetycje od kursu językowego. Te dwie rzeczy mają nieco inne zastosowanie. Gdy ktoś ma problem z jakimś materiałem to zadaniem korepetytora jest mu pomóc w wyjściu na prostą. Z kolei kurs językowy ma na celu nauczyć języka – czasami od podstaw, czasem od określonego poziomu. Korepetycje są na pewno nie zastąpione w pierwszym przypadku i dodatkowo warto skorzystać z nich jak najszybciej. Dużo osób niestety dość długo zwleka, łudząc się że samemu sobie poradzą. Szybka reakcja = 1-2 godziny korepetycji, zwlekanie kończy się prawdziwymi ich seriami. Ja mam co prawda więcej pracy, ale szkoda pieniędzy. Lepiej uzupełniać braki tak szybko jak to tylko możliwie.

 4. Tytuska
  Comment od Tytuska:

  Myślę, że jak trzeba, to warto. Bo przecież jak jest problem, to sami go nie rozwiążemy. Tylko gdzie szukać dobrego korepetytora? Takiego co rzeczywiście nam pomoże?


Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: