Poradniki i Porady ZGORA

Dermabrazja laserowa – jak można się pozbyć blizn

Blizny są zwykle uznawane za szpecący element na naszym ciele i często bywa, że chcielibyśmy się ich pozbyć. Bardzo efektywnym zabiegiem służącym redukcji blizn na skórze ostatnimi czasy jest dermabrazja laserowa. Można nawet pokusić się o stwierdzenie że dermabrazja laserowa stała się dermatologicznym hitem ostatnich lat. Jest to zabieg niebywale bardziej skuteczny od tradycyjnej dermabrazji mechanicznej. Dzięki umiejętnym posługiwaniem się laserem możliwe jest usunięcie w sposób bezkrwawy z ciała człowieka skóry o określonej grubości. Laserowe światło ma za zadanie podgrzać tkanki, przecinając je lub całkowicie je odparowując.

blizny na dłoniach

Podczas zabiegu wszystko kontroluje komputer, który z niebywałą precyzją dawkuję wiązkę laserową, aby odparować możliwie cienką warstwę tkanki. Zabieg dermabrazji laserowej jest więc wyjątkowo delikatny, a przede wszystkim niezwykle precyzyjny. Po około tygodniu od wykonanego zabiegu pojawia się nowa warstwa naskórka, znikają blizny potrądzikowe, a skóra staje się jędrna i elastyczna. Najczęściej dla osiągnięcia pożądanego efektu wystarczy jednorazowy zabieg z użyciem lasera. Zabieg dermabrazji laserowej jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Warto zastanowić się nad wybraniem tego typu zabiegu celem usunięcia na przykład blizn potrądzikowych. Zabieg ten jest niezwykle skuteczny a przy tym bezbolesny. W Polsce zabiegi takie oferują kliniki medycyny estetycznej. Klinik w takich w Polsce jest wiele a zabiegi przez nich oferowane stoją na najwyższym światowym poziomie. Oczywiście można zdecydować się na kurację środkami farmaceutycznymi w celu likwidacji blizn. Niestety środki te czasami bywają niewystarczające i jesteśmy zmuszeni na zabieg medycyny estetycznej.

1 Komenatrz / Opinia na forum do poradnika "Dermabrazja laserowa – jak można się pozbyć blizn" »»

  1. Aga
    Comment od Aga:

    Jestem po zabiegach laserowego leczenia blizn potrądzikowych.
    Wykonałam 3 zabiegi tego typu. Polecono mi je w klinice Beautymed dr Mirackiego. Po każdym z zabiegów moja skóra bardzo się łuszczyła, ale za każdym razem blizny były płytsze. Obecnie są już prawie niewidocznie i jestem bardzo zadowolona z tego typu zabiegu.


Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: