Poradniki i Porady ZGORA

Dlaczego warto posiadać stronę internetową?

W tym poradniku postaram się wyjaśnić sens stworzenia strony internetowej dla prowadzonego biznesu oraz przedstawić korzyści płynące z jej posiadania.

Wielu przedsiębiorców prowadzących małe, lokalne biznesy jest sceptycznie nastawionych do promocji swojej działalności w internecie za pomocą strony internetowej. Dlaczego? Przeważnie tłumaczą się:

– niewielkim zasięgiem działalności  (np. „po co mi strona internetowa, skoro działam tylko w naszym mieście?”)

– niepowiązaniem z branżą informatyczną (np. „jestem mechanikiem samochodowym, nie informatykiem, po co tracić czas na takie rzeczy”)

– nieposiadaniem sieci w siedzibie firmy (np. „nie mamy komputerów w zakładzie mechanicznym, więc strona www nam się nie przyda”

– kosztami (np. „taka strona to tylko niepotrzebny wydatek, i tak nic nie przyniesie”)

Wszystkie te argumenty są tak naprawdę błędne lub, inaczej mówiąc, nietrafione. Czas na ponowne pytanie „dlaczego”? Już wyjaśniam.

– niewielki zasięg działalności nie oznacza, że naszych klientów nie znajdziemy w internecie. Przecież internet jest teraz  powszechnym medium. Zarówno w wielkich miastach, jak i w mniejszych miejscowościach, ludzie szukają informacji w pierwszej kolejności za pomocą sieci. Czy uważasz, że Twoi klienci nie korzystają z internetu?

– druga sprawa jest taka, potencjalny klient nie będzie jeździł po całym mieście w poszukiwaniu potrzebnego usługodawcy. Raczej na pewno nie sięgnie też po książkę telefoniczną. Za to z pewnością włączy komputer i nie ruszając się z miejsca sprawdzi, czy w najbliższej okolicy jest ktoś, kogo usług potrzebuje. Jeżeli nie posiadasz strony internetowej, zapewne natrafi na stronę konkurenta, który był w tej kwestii bardziej zapobiegliwy. I to z jego usług w tym przypadku skorzysta.

– to, iż nie posiadamy komputerów w zakładzie pracy czy też prowadzimy działalność niezwiązaną z informatyką też nie jest argumentem. Strona internetowa ma służyć przecież głównie klientom – jako źródło informacji, np. kontaktowych, ofertowych – a nie bezpośrednio nam.  To klient ze swojego komputera ogląda naszą stronę umieszczoną w internecie.

– fakt, iż nie posiadasz wiedzy w sprawach informatycznych, też nie jest argumentem przeciw. Wręcz przeciwnie – jest argumentem za tym, by pracę nad stroną internetową przekazać doświadczonym specjalistom w tej dziedzinie. Warto przy tym sprawdzić dorobek danej firmy informatycznej, by się upewnić, że świadczy usługi wysokiej jakości, z których będziemy zadowoleni.

Podsumowując, firmowa strona internetowa nie jest w obecnych czasach luksusem czy też zbędnym dodatkiem do biznesu. Prawdę mówiąc jest wręcz koniecznością, jeżeli nadal chcemy prosperować (i konkurować!) w modernizującym się społeczeństwie. Koszt stworzenia takiej strony i jej promocji w internecie wcale nie musi być duży. A na pewno jest to inwestycja, która zaowocuje w przyszłości nowym gronem klientów.

Komentarze i opinie do poradnika "Dlaczego warto posiadać stronę internetową?" »»

Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki:

  1. Jak założyć dobrą stronę internetową
  2. Gdzie zamówić stronę internetową?
  3. Czy firma musi mieć stronę internetową?
  4. Jak za darmo założyć stronę internetową nie znając html
  5. Jak stworzyć funkcjonalną stronę internetową dla firmy?