Poradniki i Porady ZGORA

Jaki kupić dobry fotelik samochodowy dla dziecka?

Wybór fotelika jest niesamowicie ważny dla bezpieczeństwa twojego dziecka. Aktualnie coraz więcej czasu spędzamy w samochodzie i coraz częściej przewozimy naszą pociechę. To od fotelika samochodowego w dużej mierze zależy zdrowie i przede wszystkim życie najważniejszej dla Ciebie osoby – Twojego dziecka.

Każdego dnia w naszym kraju bardzo dużo osób traci życie w kolizjach samochodowych. Wielokrotnie są to niestety bardzo małe dzieci. Jednak nie musi tak być – pamiętaj, że zdrowie i bezpieczeństwo Twojego dziecka zależy głównie od Ciebie, a raczej od używanego fotelika samochodowego.

Na rynku można kupić zarówno te bardzo bezpieczne, jak również te zapewniające o wiele mniej bezpieczeństwa foteliki samochodowe dla dzieci. Tylko jak odróżnić dobry fotelik samochodowy od bubla?

Testy ADAC

Niezwykle wiarygodny jest wynik jaki otrzymały foteliki samochodowe w niezależnych testach ADAC. Każdy testowany fotelik dostaje notę od zera do 5-ciu gwiazdek. Niestety nie ma ocen wszystkich dostępnych fotelików samochodowych i niejednokrotnie musimy opierać się na własnej intuicji.

Norma ECE R44/04

Wszystkie sprzedawane w Unii Europejskiej foteliki samochodowe dla dzieci powinny pozytywnie zaliczyć test zderzeniowy zgodny z europejską normą ECE R44/04. Jest to bardzo istotne jeśli nabywamy niedrogi fotelik, niekoniecznie wyprodukowany w Polsce.

Oczywiste jest, że w sprzedaży występują mocno różniące się foteliki samochodowe zarówno jeżeli chodzi o cenę jak i jakość. Są foteliki tańsze i droższe, gorsze i lepsze. Dobry fotelik samochodowy musi spełniać powyżej wspomnianą europejską normę bezpieczeństwa ECE E44/04. Ważne też żeby posiadał minimum trzypunktowe, a najlepiej 5-punktowe pasy bezpieczeństwa.

Dla wygody twojego dzidziusia, szczególnie w długich trasach, niektóre foteliki samochodowe wyposażono w specjalny system regulacji nachylenia oparcia, przez co dziecko może wygodnie i bezpiecznie usnąć w foteliku samochodowym.

Wybór jest duży, ale pamiętajmy jak istotny jest dobry fotelik samochodowy dla bezpieczeństwa naszego dziecka.

Komentarze i opinie do poradnika "Jaki kupić dobry fotelik samochodowy dla dziecka?" »»

Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki:

  1. Jak zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dziecka w samochodzie
  2. Co kupić dla malutkiego dziecka?
  3. Wybrać używany, czy nowy fotelik samochodowy?
  4. Jak wybrać odpowiedni, dobry wózek dla dziecka?
  5. Czy trzeba kupić do auta fotelik dla dziecka?