Poradniki i Porady ZGORA

Które alkomaty są dobre i dokładne?

Od jakiegoś czasu testery trzeźwości, czyli alkomaty stają się coraz to chętniej nabywanymi artykułami. Jak wobec szerokiego wyboru wybrać alkomat perfekcyjny? Oto parę wskazówek, jak rozwikłać tę sprawę.

Przede wszystkim pomyśl, jak często będziesz używać przyrządu oraz jakie będzie jego przeznaczenie. Alkomaty dzielą się na parę kategorii: te typowo gadżetowe, z których korzysta się przede wszystkim w celach rozrywkowych, alkomaty osobiste, skierowane ku użytkownikom indywidualnym (do najbardziej znanych należy m.in. DA-7000) oraz profesjonalne przyrządy (takie, jak AL-9000) dla np. właścicieli firm, chcących kontrolować stan trzeźwości swoich podwładnych.

Dobry i dokładny alkomat

Nie ukrywajmy – odwiedzając sklep, nierzadko cena produktu jest czynnikiem ostatecznie decydującym o zakupie. Pamiętajmy, że profesjonalne alkomaty z zaawansowanym sensorem elektrochemicznym muszą posiadać swoją cenę. W zamian użytkownik zapewnia sobie dokładne i niezawodne pomiary.

Warto pamiętać, iż dobre alkomaty z wyższej półki są też o wiele bardziej wydajne – kalibracja alkomatu w ich przypadku nie musi odbywać się tak często, jak w przypadku przyrządów półprzewodnikowych.

Na koniec warto wspomnieć o gwarancji udzielanej przez sprzedawcę. Oczywiście, im dłuższa, tym lepiej. W razie jakiejkolwiek awarii nie będzie potrzeby narażania się na dodatkowe koszty. Nie zapomnij, że nabyte przez ciebie urządzenie nie powinno być jednorazówką – warto gruntownie przemyśleć ten zakup tak, aby alkotest służył długie lata.

Komentarze i opinie na forum do poradnika "Które alkomaty są dobre i dokładne?" »»

Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: