Poradniki i Porady ZGORA

Na co zwrócić uwagę podejmując współpracę z drukarnią cyfrową?

Jak za pewne każdy wie reklama jest przysłowiową dźwignią handlu. Codziennie mamy z nią styczność, nawet zupełnie nieświadomie.

Oglądamy audycje telewizyjne i wszelkiej maści programy przerywane wstawkami reklamowymi, przeglądamy poranną prasę pełną ogłoszeń i reklam, w drodze do pracy w nasze ręce trafiają ulotki reklamowe, naszym oczom ukazują się pokaźnych rozmiarów bannery, a internet pełen jest treści komercyjnych zachwalających dany produkt lub usługę.

Wystarczy przecież zalogować się do sieci, odwiedzić dowolny portal społecznościowy lub serwis informacyjny, a nasze oczy zapewne po chwili ujrzą wyskakującą skądś reklamę czy baner. Nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych czasach skuteczna reklama jest niezwykle wartościowym sposobem na dotarcie do pokaźnego grona klientów. Na co więc zwrócić uwagę wybierając drukarnię cyfrową – wykonawcę reklam, z którą mamy zamiar podjąć współpracę?

drukarnia cyfrowa

Sprawdźmy, czy drukarnia oferuje możliwość druku w systemie DI dla swoich klientów. Jakie korzyści daje ów system? Przede wszystkim jest to szybkie ustawienie maszyny i uzyskanie pierwszych odbitek pracy, drukowanie z każdego pliku, wysoka jakość druku przy zastosowaniu rastra hybrydowego, ceny druku takie jak w tradycyjnej offsetowej technologii, krótki terminy wykonywania prac z cięciem, bigowaniem i składaniem ulotek, folderów, druk hybrydowy, zastosowanie nowoczesnych rastrów dla plac fotograficznych, klasyczne możliwości uszlachetnienia wydruków.

Strona internetowa drukarni powinna też oferować możliwość dokładnego zapoznania się z zasadami przesyłania i formowania zleceń oraz udostępniać miejsce na serwerze dla większych prac. O kompleksowej ofercie firmy z jaką nawiążemy współprace świadczyć też będzie oferowanie asortymentu profesjonalnych systemów wystawienniczych.

Doświadczona i dobrze zorganizowana drukarnia cyfrowa wykonuje zazwyczaj zlecenia w 24 godziny dla nakładów od 1 do nawet 10 tysięcy sztuk dzięki odpowiedniemu parkowi maszyn, a jej oferta nie ogranicza się tylko do drukowania ulotek, folderów, materiałów szkoleniowych, certyfikatów, cenników, kalendarzy czy wizytówek, ale obejmuje także usługi introligatorskie – cięcie, bigowanie, bindowanie, falcowanie czy tłoczenie. Bardzo ważna jest też kompleksowa obsługa firm i agencji reklamowych, specjalizacja w druku małoformatowym , wielkoformatowym i systemach reklamowych rollup/popup.

Znalezienie kompetentnej drukarni, która w sposób oczywisty swoimi działaniami wspomoże rozwój naszej firmy nie jest więc rzeczą łatwą. Na szczęście jednak coraz więcej na polskim rynku ofert z prawdziwego zdarzenia, które zadowolą nawet wybredne gusta. Niemniej jednak dobrze wiedzieć czego powinniśmy spodziewać się po kompetentnym partnerze w interesach.

1 Komenatrz do poradnika "Na co zwrócić uwagę podejmując współpracę z drukarnią cyfrową?" »»

  1. alinka
    Comment od alinka:

    Warto zwrócić uwagę czy drukarnia cyfrowa to naprawdę drukarnia. W sieci jest masa pośredników często agencji podających się za drukarnie, których oferta wcale nie jest tak atrakcyjna w porównaniu z tradycyjnym drukiem 🙂


Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki: