Poradniki i Porady ZGORA

Jak wykorzystać modę na ekologię w marketingu?

Społeczeństwo od zawsze podąża za modą. Dlatego też również agencje reklamy stosują ją w swoich działaniach. W dzisiejszych czasach modne stało się to co jest ekologiczne, zaczynając od żywności, przez ubrania, po jakość życia.

ekologia - znak recyklingu

Firmy produkujące artykuły reklamowe wprowadzają również ekologiczne gadżety. Mogą być to np. koszulki organiczne wykonane ze 100 % bawełny albo ekologiczne torby reklamowe.

Głównymi klientami firm, które wytwarzają ekologiczne torby są sieci sklepów, głównie spożywczych, dlatego że takie torby to modny artykuł, użyteczny gdyż ma zastosowanie do powszednich zakupów. Grono to powiększa się z roku na rok.

Dzisiaj z tego typu reklamy korzystają różne firmy nie tylko spożywcze, ale także farmaceutyczne, kosmetyczne, agencje reklamowe i wiele innych. Moda na ekologię dochodzi dopiero do naszego kraju, a gdy sejm przyjmie ustawę o zakazie używania jednorazowych reklamówek przedsiębiorstwa wytwarzające eko-torby odnotują prawdziwy boom na różnego typu opakowania ekologiczne.

Media upowszechniają ekologię, przez co wiele firm np. spożywczych wycofuje folie jednorazowe i zakupuje reklamowe torby ekologiczne wielokrotnego stosowania. W rozmaitych sklepach odzieżowych produkt także pakowany jest już do toreb ekologicznych z logo firmy.

Komentarze i opinie na forum do poradnika "Jak wykorzystać modę na ekologię w marketingu?" »»

Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: