Poradniki i Porady ZGORA

Jak wziąć za darmo pożyczkę w Extraportfel (Lendon)? Poradnik krok po korku

Ogólnie firmy pożyczkowe cechują się złą opinią, co z resztą jest uzasadnione z powodu wysokich kosztów pożyczek. Jednak bardzo duża konkurencja i walka o klienta sprawiły, że firmy te (a przynajmniej część z nich) w celu przyciągnięcia klienta wprowadziły do swoich ofert promocyjne pożyczki bez opłat i oprocentowania. Oczywiście dotyczy to tylko pierwszej pożyczki w danej firmie, ale jest ich na tyle dużo, że stwarza to możliwość pożyczania drobnych kwot, na krótki okres całkowicie za darmo, pod jednym warunkiem – Trzeba je spłacić w terminie.

Stosując taką strategię trzeba też uważać na to, jaka firma jest realnie pożyczkodawcą, co zawsze widnieje na umowie.

Dlaczego to takie ważne

Otóż wiele z tych firm posiada różne nazwy i marki, oferuje pożyczki na różnych stronach internetowych, a w efekcie należą one do tej samej spółki. Nie można zatem skorzystać z darmowej pierwszej pożyczki w tej samej firmie, ale pod inną marką. Jeżeli tak zrobimy to najprawdopodobniej doliczą nam normalne oprocentowanie i standardowe opłaty.

Tak właśnie jest w przypadku Extra Portfel i Lendon – obie marki należą do tej samej spółki – CreamFinance Sp. z o.o. Jeżeli zatem chcemy skorzystać z pierwszej darmowej pożyczki, to proponuję wybrać platformę Extraportfel.pl.

Ponieważ jest to nowa marka, to oferta pierwszej pożyczki jest tutaj lepsza (prawdo podobnie w celach promocyjnych). W Lendon za darmo możemy pożyczyć do 1500 zł na okres do 30 dni, a w Ekstraportfel do 2000 zł na okres do 45 dni, co jest jedną z najlepszych ofert na rynku jeśli chodzi o pierwszą darmową pożyczkę. Dłuższy okres spłaty można jest tylko w Wonga i Ekspres Kasa (oraz innych markach z Ferratum Bank), ale kwoty już są niższe. Z kolei w kwestii kwoty możemy teoretycznie pożyczyć 2 tys. zł również w NetCredit oraz Incredit (też to jedna firma), ale tylko na 30 dni i co ważniejsze, są małe szanse, że dostaniemy pożyczkę na taką kwotę – po wypełnieniu wniosku zwykle wyskakuje informacja, że pożyczka zostanie udzielona, ale na znacznie niższą kwotę. Dlatego też uważam ofertę Extra Portfel za jedną z najlepszych.

Jak wziąć pożyczkę w Extraportfel.pl

screen ze strony Extraportfel

screen otwartego formularza wniosku w Extra Portfel

Składanie wniosku jest bardzo proste.

 1. Wybieramy na suwaku kwotę i okres.
 2. Sprawdzamy, czy koszt pożyczki równy 0, oprocentowanie również i czy kwota pożyczki pokrywa się z kwotą do spłaty.
 3. Wypełniamy formularz sowimi danymi.
 4. Wybieramy swój bank z listy i wykonujemy symboliczny przelew weryfikacyjny – ma on na celu weryfikację naszych danych, które muszą się pokrywać z tymi we wniosku oraz numeru rachunku, na który mają wpłynąć pieniądze z pożyczki. Przelew najlepiej wykonać korzystając z szybkiej płatności online (jak przy zakupach przez Internet) – przyspiesza to cały proces. Jeżeli naszego banku nie ma na liście, to niestety musimy wybrać opcję „Inny Bank” i zrobić przelew tradycyjny na wskazany przez system rachunek.
 5. Gotowe…, czekamy na potwierdzenie akceptacji wniosku.

Poniżej zamieszczam link do strony Extraportfel z wnioskiem o pierwszą darmową pożyczkę.

Na koniec podkreślę jeszcze raz, że ta pożyczka jest darmowa pod warunkiem terminowej spłaty. Jeżeli mamy wątpliwości, czy będziemy w stanie ją spłacić to lepiej sobie odpuścić, bo w przypadku braku terminowej spłaty przestanie być darmowa i doliczą nam spore koszty.

Źródła

[1] extraportfel.pl
[2] http://antyhaczyk.blogspot.com/2016/06/extraportfel-opinie-lendon.html
[3] https://antyranking.blogspot.com/2016/08/extraportfel-lendon-opinie-pozyczki.html
[4] lendon.pl
[5] http://antyhaczyk.blogspot.com/2016/06/lendon-pl-opinie-o-pozyczce.html

Komentarze i opinie do poradnika "Jak wziąć za darmo pożyczkę w Extraportfel (Lendon)? Poradnik krok po korku" »»

 1. Pośrednik
  Comment od Pośrednik:

  Jeśli chodzi o wspomniany w artykule Incredit, obecnie można tam pożyczyć (za pierwszym razem) za darmo na 61 dni – to przebija ofertę Extra portfela, co nie zmienia faktu, że ich promocja jest też dość atrakcyjna.

 2. admin
  Comment od admin:

  Ale się biją o klientów i prześcigają w tych promocjach. Tylko, że jak kiedyś próbowałem wypełnić tam wniosek to mi wyskakiwała propozycja pożyczki na 600 zł, a nie na 2000 zł jak to się reklamują.


Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki:

 1. Jak w Vivus wziąć pożyczkę do 2500 zł za darmo przez Internet
 2. Gdzie wziąć, zaciągnąć pożyczkę na wakacje, wczasy, urlop
 3. Jak mając zadłużenie wziać nową tanią pożyczkę?
 4. Dla kogo kredyt społecznościowy bez bik? Gdzie wziąć pożyczkę społecznościową?
 5. Jak wybrać najlepszą pożyczkę?