Poradniki i Porady ZGORA

Jaką wybrać dobrą firmę cateringową?

Przy szukaniu firmy cateringowej w dużym mieście takim jak na przykład Warszawa, Kraków, czy Katowice pierwsze kroki kierujemy do komputera i szukamy w internecie. Sałatki - dobry catering Nie zastanawiamy się wtedy co kryje się po pojęciem catering. Przy tak dużej ilości firm cateringowych trudno wybrać tą odpowiednią, niektóre tylko w nazwie mają catering, a tak naprawdę nic wspólnego z nim nie mają. Inne z kolei oferują usługi niskiej jakości.

Na początku należy sobie uświadomić, że catering jest usługą wykonywaną na naszą rzecz przez firmę specjalizującą się w tego rodzaju usługach. Firma cateringowa powinna posiadać własne zaplecze (a z tym jest różnie), materiały oraz transport.

Takie miasta jak Warszawa, Kraków, czy Katowice posiadają cechy rynku, na którym działa bardzo wiele firm oferujących usługi cateringowe, ale aby wybrać dobrą firmę należy dokładnie sprecyzować czego oczekujemy.

Dobra firma cateringowa

Jedną z ważniejszych rzeczy jest odpowiedni dobór dań na przyjęcie. Potrawy wybiera się biorąc pod uwagę gości będących na przyjęciu jak i porę roku. Zimą zazwyczaj wybiera się potrawy smażone, wędzone, duszone z mniejszą ilością delikatnych przystawek i sałatek. Natomiast latem mniej dań smażonych oraz gorących a więcej sałatek i przystawek.

Porządny catering

Kolejną rzeczą mającą duży wpływ na jakość  cateringu jest „oprawa” podawanych potraw. Stoły powinny być ubrane w łagodnych kolorach. Dobrze także wyglądają zdobione świeczniki rozstawiane pomiędzy potrawami. Dania  powinny być przystrojone zgodnie z  zasadami profesjonalnego ozdabiania potraw.

Ostatnim istotnym elementem mającym wpływ na końcowy efekt jest obsługa. Obsługa cateringowa powinna przede wszystkim zaspokajać oczekiwania gości podając posiłki, usuwając zabrudzenia, zbierając brudne naczynia, musi być w każdym miejscu imprezy, a jednocześnie pozostawać na uboczu.

Komentarze i opinie na forum do poradnika "Jaką wybrać dobrą firmę cateringową?" »»

 1. Asia
  Comment od Asia:

  Znam dobra firmę cateringow, która potrafi zrobić bankiet, piknik, event na poziomie od lat współpracuję z Catering Gessler i naprawdę można na nich polegać, a to o czym piszecie jest bardzo ważne.

 2. Adrianek
  Comment od Adrianek:

  Catering Gessler to jest od tej Pani z TV – Magdy Gessler?

 3. Marcin
  Comment od Marcin:

  No jasne że Catering Gessler to od Magdy Gessler prowadzącej program w TV!

 4. małgorelka
  Comment od małgorelka:

  nie tylko gessler ma catering w warszawie 😛 kiedy szukałam odpowiedniego cateringu dla firmy, przede wszystkim stawiałam na cenę i jakość dań. znajomy szepnął mi o twister catering. nie dość, że okazali się odpowiedni cenowo, to jedzenie – palce lizać :D. wszystko było świeże, ładnie podane. wg mnie najlepsi.

 5. Amadeusz
  Comment od Amadeusz:

  Dużo jest różnych firm cateringowych. Ale najczęściej korzysta się z tych które ktoś nam poleci. Nam ostatnio event obstawiała Imperia i było co najmniej bardzo dobrze. Innymi słowy jest w czym wybierać.

 6. Ola
  Comment od Ola:

  Zdecydowanie polecam Fiesta Catering (Warszawa/ Wola) -> usługa cateringowa na najwyższym poziomie, jedzenie pyszne, zwłaszcza krewetki w cieście spring rolls. Moi goście jak zawsze zachwyceni 🙂

 7. Romka
  Comment od Romka:

  Bardzo dobrą firmą cateringową jest Imperia – duże doświadczenie, pyszne jedzenie. No super.


Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: