Poradniki i Porady ZGORA

Gdzie kupić materiały budowlane?

W poniższym poradniku postaram się przestawić kilka wskazówek dotyczących zakupu materiałów budowlanych oraz porad jaką hurtownie materiałów budowlanych wybrać.

Składy budowlane polecają nam zwykle  różne materiały budowlane. Kupujący może zwykle liczyć na bezpłatne doradztwo. Ale co tak naprawdę jest najważniejsze, gdy chcemy budować swój dom? Co powinno decydować, że wybierzemy daną hurtownię materiałów budowlanych? Hurtownia budowlana zwykle posiada grupę doradców, którzy wyliczą kosztorys budowy domu na podstawie dostarczonego projektu. Pamiętaj – najlepiej budować kompleksowo – a budowanie z dużą hurtownią będzie zawsze tańsze niż zakup „na własną rękę”. Dlaczego? Duże hurtownie budowlane z racji dużych obrotów kupują u producentów materiały budowlane ze znacznymi upustami. Do tego zawsze, jak pokazują doświadczenia, możesz z nimi negocjować ceny poszczególnych materiałów.

cegły

fot. C. Ferrari (SXC)

Zazwyczaj również bez przeszkód załatwisz zwroty materiałów, których okazało się za dużo na budowie, czy załatwienie wszelkich zażaleń. Pracownicy dużego składu doradzą także z czego budować, według zasady „jakość za rozsądną cenę„. Można też negocjować ceny przy większych zamówieniach.

Komentarze i opinie na forum do poradnika "Gdzie kupić materiały budowlane?" »»

 1. Wojciech
  Comment od Wojciech:

  Witam, ja kupiłem tzw. „ciężkie” materiały budowlane za pośrednictwem internetu. Złożyłem zapytanie ofertowe na stronie mam-sklad.pl i otrzymałem kilka ofert z hurtowni z mojego województwa. Wybrałem najtańszą ofertę i zaoszczędziłem pieniądze. Jestem bardzo zadowolony.
  Pozdrawiam
  Wojtek

 2. Paweł
  Comment od Paweł:

  ciekawy poradnik o materiałach budowlanych. Teraz wiosna, właśnie wracam na moją budowę. Czeka mnie zakup sporej ilości ceramiki budowlanej. Pozdrawiam Paweł.

 3. Mirosław
  Comment od Mirosław:

  Przez internet najbardziej opłaca się kupować specjalistyczną chemię budowlaną, np. do płytek kleje Kerakoll, polecam www.budowazagrosz.pl Można kupić materiały specjalistyczne i niedostępne gdzie indziej za niewygórowaną cenę.
  Pozdrawiam

 4. Agnieszka
  Comment od Agnieszka:

  Witam,
  Wraz z mężem długo rozglądaliśmy się po hurtowniach w naszym województwie i mieście Jarosław, wybraliśmy jednak FH Bartoszek bo nie dość, ze maja bardzo miła obsługę to materiały są dobrej jakości, są słowni i kulturalni. Poza tym podoba nam się to, Że dbają o porządek na swoim sklepie. To o czymś świadczy.

  Pozdrawiam
  Agnes 34


Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: