Poradniki i Porady ZGORA

Gdzie szukać niezawodnego samochodu?

Ranking bezawaryjności przygotowany przez niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego GTU to wynik ogromnych rozmiarów badania, w którym specjaliści wzięli pod lupę używane auta. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem samochodu, warto zwrócić uwagę na dane o niezawodności, by uniknąć niespodziewanych wydatków. Zwróciliśmy szczególną uwagę na segment pojazdów kompaktowych, gdyż są one wciąż najpopularniejsze w Polsce, zarówno wśród użytkowników indywidualnych, jak i przedsiębiorstw.

terenowa Toyota

Jesteś właścicielem takiego auta i chcesz sprawdzić, czy Twoje doświadczenie pokrywa się z wynikami raportu? A może planujesz kupić samochód i nie wiesz na jaki się zdecydować? Zatem powinieneś zapoznać się z wynikami badania specjalistów z GTU.

Najlepszy i najgorszy

W kategorii samochodów kompaktowych wyłonienie najlepszego i najgorszego samochodu jest dość łatwe, wyniki bowiem powtarzają się dla większości grup wiekowych. Toyota Prius okazała się najmniej awaryjnym samochodem w 3 grupach wiekowych, zaś wśród aut 4-5-letnich zajmuje 2. miejsce. Największy odsetek usterek i uszkodzeń przydarzył się modelom Peugeot 307/307 SW.

Ranking marek

Po zestawieniu trzech pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach w pięciu przedziałach wiekowych, wyłoniliśmy marki, które można uznać za najbardziej niezawodne. Jest to oczywiście pewne uproszczenie, ale jeżeli dany producent ma w swojej ofercie wiele niezawodnych modeli, to znaczy, że jakość jego produktów nie jest dziełem przypadku. Najwięcej, bo aż 13 modeli na podium ma Toyota, Mercedesów znalazło się w tej grupie 11, zaś samochodów Audi na najlepszych miejscach jest 10.

Jakie są wyniki raportu? Przygotowaliśmy infografikę z najważniejszymi danymi, z którą możesz zapoznać się poniżej.

infografika - ranking samochodów

Może warto pomyśleć o tych wynikach, kiedy w przyszłości będziesz wybierać nowy samochód.

Komentarze i opinie na forum do poradnika "Gdzie szukać niezawodnego samochodu?" »»

 1. Ania
  Comment od Ania:

  a które są jednocześnie najmniej awaryjne i najbezpieczniejsze? też Toyoty?

 2. Marek
  Comment od Marek:

  a hybrydy też były brane pod uwagę?

 3. Marcin
  Comment od Marcin:

  dobrze, że robione są takie rankingi, może te słabsze koncerny wezmą się w garść i niedługo będą same bezpieczne auta jeździły 😉

 4. Michał W.
  Comment od Michał W.:

  Awaryjność zależy też od sposobu użytkowania, jak jeździsz jak wariat to i Toyotę zamęczysz po roku. Nie mam co prawda japońskiego auta, ale faktem jest, że rzadko widuje u kuzyna w warsztacie akurat Toyoty. Najczęściej to francuskie jednak.

 5. Piotr
  Comment od Piotr:

  Kilka dobrych lat jeździłem golfem IV, niestety miałem dachowanie i przeglądając te wasze rankingi zastanawiam się czy bardziej opłaca mi się go naprawiać, czy kupić jakiś inny, używany…

 6. Kamila Hann
  Comment od Kamila Hann:

  Sprawdza się zasada, ze lepiej więcej wydać na dobre auto, niż stawiać na oszczędności, które potem wydasz u mechanika.

 7. Mati
  Comment od Mati:

  chyba wynik obiektywny, skoro robili test Niemcy, a wygrali Japończycy;)

 8. Paweł
  Comment od Paweł:

  Toyoty najmniej awaryjne? a to mnie zaskoczyliście, nie wiedziałem, ze jeżdżę takim super samochodem ;p

 9. Marcin S.
  Comment od Marcin S.:

  Warto by jeszcze Hondy uwzględnić. Też bardzo wytrzymałe i mało awaryjne.


Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: