Poradniki i Porady ZGORA

Jak być ekologicznym

W dzisiejszych czasach nieodzownym elementem życia każdego z nas powinno być dbanie o środowisko w którym żyjemy. Oddawanie makulatury na skup makulatury oraz utylizacja odpadów to jedne z prostych czynności jakie możemy zrobić w trosce o jego dobro.

utylizacja odpadów

Jak w prosty sposób zadbać o przyrodę

Każdy z nas może przyczynić się do ochrony środowiska oddając do przetwarzania materiały, które nadają się do wielokrotnego użytku. Makulatura jest cennym materiałem, który pozwala wyprodukować papiery, kartony opakowania ze starego, wcześniej przetworzonego materiału. Produkcja papieru na masową skalę sprawia, że bardzo wykorzystujemy dostępne nam zasoby leśne i doprowadzamy do ich wyniszczenia. By jednak nie wycinać kolejnych połaci lasu dla nowego surowca, wystarczy oddać zużyty, niepotrzebny papier na najbliższy skup makulatury. Ta prosta czynność to wiele korzyści dla natury.

Niszczenie starych sprzętów

Utylizacja odpadów to kolejny istotny proces w dziedzinie ochrony środowiska. Polska na tle innych państw Unii Europejskiej przetwarza bardzo mały odsetek śmieci, które zalegają latami na wysypiskach. Na szczęście powstaje coraz więcej firm, które zajmują się utylizacją odpadów. My również możemy przyczynić się do zwiększenia efektywności przetwarzania śmieci. Jeśli posiadamy zbędny złom, sprzęt elektroniczny czy nawet stary dysk twardy, to warto rozejrzeć się za firmą, która zajmuje się utylizacją odpadów tego typu.

Komentarze i opinie do poradnika "Jak być ekologicznym" »»

 1. eko-lina
  Comment od eko-lina:

  Świetne! Ja jestem ekologiczna juz od 10 lat 🙂

 2. patrycja
  Comment od patrycja:

  bardzo mi się podoba to. Należy być eko cały czas

 3. co mi tam ekologia
  Comment od co mi tam ekologia:

  ee i tak prędzej czy później słońce nas spali przez dziurę ozonową, którą powiększa afrykańska przedsiębiorczość, tak samo w całej Azji


Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki: