Poradniki i Porady ZGORA

Jak chronić ciążę przed poronieniem

O tym, że dla każdej matki dziecko jest rzeczą najcenniejszą, a wręcz potrzebną dla jej poprawnego funkcjonowania, nie powinno się nikogo przekonywać. Nawet profesjonaliści od naszych umysłów – psycholodzy, niejednokrotnie wypowiadali się, że każda osoba płci żeńskiej powinna mieć potomstwo, przejść poprzez cały proces od zapłodnienia po żmudny i długi okres wychowawczy. Jest to jej potrzebne, ażeby jak każda samica chronić i pielęgnować swe potomstwo, przekazać mu swą miłość i mądrość, ażeby potem oddać je światu.

Ciąża

Niestety w dzisiejszych czasach nagminne dosłownie problemy z donoszeniem ciąży poprzez wiele kobiet stanowią spory problem. Prawie co trzecia ciąża jest zagrożona, a wiele poronień występuje we wczesnych tygodniach ciąży, czyli do ósmego tygodnia. We wczesnych okresach ciąży poronienia spowodowane są zwykle genetyczną wielką wadą zarodka i prowadzą do samoistnego usunięcia go poprzez organizm, co wydaje się nam logiczne i zrozumiałe, ale co z pozostałymi innymi przyczynami poronień? Czy można im zapobiec? Z całą pewnością tak, przede wszystkim farmakologicznie, za pomocą hormonów potrzebnych do utrzymania zarodka w macicy, czyli za poradą łyknia tabletek, leków rozkurczowych, które powstrzymują macice przed wydaleniem i potraktowaniem zarodka jako ciała obcego, ale przede wszystkim, w każdej chwili i poprzez każdego ginekologa najlepszą profilaktyką jest leżenie, odpoczynek, sen i jeszcze raz leżenie.

1 Komenatrz do poradnika "Jak chronić ciążę przed poronieniem" »»

 1. admin
  Comment od admin:

  UPOMNIENIE DLA AUTORA: za niedbałość gramatyczną.
  Moderator przy publikacji musiał bardzo wiele zdań poprawiać, jeżeli kolejne Państwa poradniki będą napisane niedbale i niepoprawnie gramatycznie, będą usuwane przy moderacji!!!


Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki:

 1. Przeziębienie – jak się przed nim chronić?
 2. Jak rozpoznać ciąże? Pierwsze objawy ciąży
 3. Jak poprawić sobie humor w czasie ciąży
 4. Jak zajść w ciążę?
 5. Kiedy wykonać badania prenatalne?