Poradniki i Porady ZGORA

Jak dbać o zwierzęta domowe – psy i koty

Nasi futrzani pupile również potrzebują różnego rodzaju akcesoriów by żyć spokojnie i komfortowo. Ich „naturalne” okrycie bywa często niewystarczające co wynika z trudnych warunków pogodowych, jakie panują w Polsce w okresie zimowym. Warto więc pomyśleć nad tą kwestią, by poprawić jakość życie zwierzęcia, za które jesteśmy odpowiedzialni.

Nasze psy i koty to istoty żyjące, a więc i czujące. Nieraz obserwujemy zwierzaka czekającego z utęsknieniem za panem, który akurat zajęty jest zakupami w pobliskim sklepie. Taki zwierzak trzęsie się z zimna niemiłosiernie, a my zastanawiamy się, kto też pozostawił go na tak długi okres na mrozie.

W przypadku posiadania czworonoga (szczególnie o krótkiej sierści i niewielkich rozmiarach) warto rozważyć więc ubrania dla psów jako sposób na poprawienie bytu czworonoga. Również inne akcesoria mogą się okazać bardzo przydatne – szczególnie te, za pomocą których dbamy o czystość i zdrowie psa czy kota. Okazuje się bowiem, że jest to kwestia niezwykle ważna – utrzymywania z dala wszelkiego rodzaju pasożytów (lub chociaż części z nich) to bardzo ważne zadanie.

Komentarze i opinie na forum do poradnika "Jak dbać o zwierzęta domowe – psy i koty" »»

  1. koty i psy
    Comment od koty i psy:

    Ja bym z chęcią poczytała jakiś poradnik o kotach. Mam kota, ale mało o nim wiem. Hmmm może prezent na święta…

  2. Ada
    Comment od Ada:

    Ale nie bardzo rozumiem jaki prezent na święta? dla kota, czy kot jako prezent? 😉


Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: