Poradniki i Porady ZGORA

Jak dobrać oświetlenie?

W tym poradniku postaram się wam przedstawić kilka wskazówek na temat jak dobrać oświetlenie w domu, czy do mieszkania…

Oświetlenie domu, czy mieszkania stanowi istotną rolę zarówno pod kątem estetyki, jak i dobrego samopoczucia domowników.

Oświetlenie można podzielić na trzy rodzaje:

lampa Ogólne, czyli oświetlające całość pomieszczeń, powinno być niezbyt mocne, ale za to równomiernie rozproszone.

Drugim rodzajem jest oświetlenie miejscowe, czyli zorientowane na miejsca, w których oddajemy się czytaniu, pracy lub spożywaniu posiłków. Do tego celu świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju lampy, dające mocne, skupione światło.

Ostatnim rodzajem oświetlenia jest jego wymiar dekoracyjny, czyli służący do podniesienia walorów estetycznych, podkreślenia atrakcyjnych detali wnętrza.

Dobór odpowiedniego oświetlenia dla pomieszczeń wymaga zorientowania się w ich funkcjonalności. Łazienka będzie wymagała mocnego, dobrze rozproszonego światła, oświetlenie z dobrze oświetlonym lustrem, przy którym zajmujemy się codziennie higieną i wyglądem twarzy.

Podobnie będzie w kuchni, do której dodatkowo możemy włączyć oświetlenie miejscowe, dające możliwość sprawniejszego wykonania prac kuchennych. Światło w pokoju, w którym pracujemy powinno być białe i na tyle mocne, by nie męczyć naszego wzroku. Pokój sypialny będzie wymagał słabszego światła, dającego możliwość relaksu i wypoczynku.

Komentarze i opinie na forum do poradnika "Jak dobrać oświetlenie?" »»

Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: