Poradniki i Porady ZGORA

Jak odnowić i zaprojektować łazienkę

Przychodzi taki dzień, kiedy wchodzisz do swojej łazienki i zdajesz sobie sprawę, że już jej nie lubisz. Jest to głośny sygnał, że czas na zmiany.

Najlepiej zacząć od postaw, czyli znaleźć firmę zajmującą się projektowaniem łazienek, aby zorientować się, jakie możliwości skrywa nasza łazienka. Projektant może podsunąć nam ciekawe aranżacje, na które sami byśmy nie wpadli. Jest to oczywiście dodatkowo poniesiony koszt, jednak może się nam zwrócić w trakcie kupna wyposażenia łazienki. Będziemy też bardziej zorientowani, co chcemy uzyskać i co jest możliwe do realizacji. Da nam to pewną przewagę nad zatrudnioną ekipą remontową, gdyby chciała nas nakłonić na coś banalnego. Nie możemy oczywiście kierować się stereotypem, że budowlańcy to oszuści. Skończyły się czasy, kiedy zdanie specjalisty było święte. Teraz wszystko można sprawdzić, chociażby w Internecie.

jak odnowić łazienkę

Zakupienie odpowiedniego wyposażenia łazienki jest rzeczą dziecinnie prostą, ponieważ oprócz specjalistycznych salonów sprzedaży, otaczają nas również duże markety budowlane. Gdzie się udamy, zależy całkowicie od nas. Musi nam jednak towarzyszyć świadomość, że inwestycja w łazienkę nigdy nie będzie mała. Płytki ceramiczne, armatura, meble łazienkowe są kosztowne. Nie da się tego uniknąć, chyba że stać nas na remont co kilka lat. W związku z tym tak znaczącym elementem jest dobry projekt, ponieważ wtedy unikniemy zakupu zbędnych towarów. Łazienkę można zagospodarować skromnie pod względem ilości znajdujących się w niej sprzętów, jednak będzie doskonale spełniać swoje zadanie i przyniesie nam satysfakcję. Zadowolenie to może dotyczyć zarówno strony praktycznej, jak i estetycznej.

odnawianie i projektowanie łazienki

Sprawna ekipa remontowa może uporać się ze średniej wielkości łazienką w tydzień. Czas ten kształtują oczywiście czynniki zewnętrze, jak tempo schnięcia zapraw i klejów. Trzeba więc przygotować się na brak łazienki i zorganizować porządek dnia, który uwzględni utrzymanie higieny, na przykład dzięki uprzejmości sąsiadów czy bliskich. To poświęcenie straci na znaczeniu, kiedy zobaczymy swoją wymarzoną łazienkę. No chyba, że mamy dwie łazienki – wtedy taki problem się nie pojawi.

Komentarze i opinie do poradnika "Jak odnowić i zaprojektować łazienkę" »»

Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki: