Poradniki i Porady ZGORA

Jak odnowić meble

Niejeden z nas posiada w swoim mieszkaniu meble, które mimo tego, iż kiedyś były w rzeczywistości ładne, współcześnie nie nadają się do niczego, ponieważ na wierzchniej warstwie drewna znajduje się zniszczona farba, czy lakier. Ten sam problem tyczy się większości mebli dostępnych do kupienia na pchlich targach, targach staroci, czy także antykwariatach.

mebel Na dzień obecny odrestaurowanie takich mebli nie stanowi większego kłopotu. Meble takie łatwo przywrócić do życia tak aby znów idealnie mogły uzupełnić wystrój naszego wnętrza.

Na rynku dostępne jest wiele specyfików, dzięki którym bez większego problemu jesteśmy w stanie wyeliminować powierzchowną warstwę zniszczonej farby, czy lakieru. Cały proces zajmuje jedynie kilka godzin i nie jest zbytnio trudny. Wystarczy stosować się do  rozpiski jakie podaje na opakowaniu wytwórca.

mebleMeble wyczyszczone z farby zawsze trzeba  jeszcze wygładzić za pomocą papieru ściernego czy także elektrycznej szlifierki. Na koniec powinno się nanieść końcową warstwę bezbarwnej farby. Jeżeli już chcemy żeby mebel zmienił swój kolor należy jeszcze pomalować go bejcą o akuratnym kolorze tuż przed nałożeniem farby bezbarwnej.

1 Komenatrz / Opinia na forum do poradnika "Jak odnowić meble" »»

  1. Gośśś
    Comment od Gośśś:

    Moje łóżko odnowiłam za pomocą papieru ściernego i bejcy. Wygląda idealnie!
    Dokupiłam do niego materac lateksowy na http://www.jmbnet.pl i jestem usatysfakcjonowana z tego zestawu.


Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: