Poradniki i Porady ZGORA

Jak prawidłowo położyć glazurę?

Po skuciu starych okładzin i głuchych tynków powinniśmy zadbać o załatanie istniejących ubytków. Kolejnym naszym krokiem będzie skontrolowanie czy ściany na których będziemy kłaść płytki są pionowe. Jeśli nie – musimy je wypionować.

jak układać glazurę prawidłowoW tym celu korzystając z poziomicy i specjalnych prowadnic nakładamy warstwę zaprawy wyrównującej. Po związaniu zaprawy i po odczekaniu podanego przez producenta tynku czasu możemy przystąpić do właściwych prac glazurniczych. Klej którego używamy powinien być przygotowany zgodnie z zaleceniami producenta które możemy znaleźć na opakowaniu z suchą mieszanką. Zaprawę klejową nakładamy „grzebieniem” na powierzchni ok.1m2.

kafelki glazura

Musimy pamiętać o tym że na kleju nie może pojawić się „suchy naskórek”. Jeśli tak się stanie klej należy jeszcze raz rozprowadzić pacą. Układając glazurę równe odstępy uzyskujemy stosując krzyżyki lub kliny. Położona glazura muszą być przyklejone na całej swojej powierzchni. Układając cały czas sprawdzamy za pomocą poziomicy czy utrzymujemy założoną płaszczyznę.

Jak kłaść glazurę

Zanim przystąpimy do fugowania powinniśmy oczyścić odstępy między glazurą z resztek kleju. Fugujemy wypełniając fugą  przestrzeń między płytkami. Robimy to pod kątem 45 stopni nigdy wzdłuż ani w poprzek. Po wstępnym stwardnieniu fugi myjemy całość wilgotną gąbką nadając kształt fugom jednocześnie pamiętamy o dość częstym płukaniu gąbki. Po wszystkim jak fuga już zwiąże pozostanie nam umycie ścian w celu usunięcia pyłu pozostałego po pierwszym myciu.

Komentarze i opinie do poradnika "Jak prawidłowo położyć glazurę?" »»

 1. wojtecki1
  Comment od wojtecki1:

  Do admina – proszę usunąć to ostatnie zdjęcie, bo to chyba ilustracja jak nie powinno się kleić płytek 🙂

 2. admin
  Comment od admin:

  ok – usunięte, nie znam się na klejeniu płytek, a chciałem uatrakcyjnić wizualnie nieco Pana poradnik, więc proszę wybaczyć, może ma Pan jakieś zdjęcie jak to powinno wyglądać?

  Pozdrawiam

 3. wojtecki1
  Comment od wojtecki1:

  Może to :http://k2y.pl/glazura-ulozony-sliniak.jpg

 4. admin
  Comment od admin:

  Tylko czy to jest Pana zdjęcie? Chodzi o prawa autorskie. Tamte powyższe są z wikimiedi udostępnione do użytku publicznego.

  P. S.

  Oczywiście nie musimy na siłę, żądnego zdjęcia wstawiać.
  Pozdrawiam

 5. wojtecki1
  Comment od wojtecki1:

  Zdjęcie jest moje – sam wykonałem zdjęcie swojej pracy za zgodą właściciela mieszkania w którym wykonywałem remont 🙂

 6. admin
  Comment od admin:

  Ok, to już dodaję. Dziękuję

 7. admin
  Comment od admin:

  Witam, system wykrył, że zdjęcie dodane przez Pana znikło… To na razie usuwam. Jeżeli Pan chce to możemy dodać, jeśli poda Pan nowy adres.


Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki: