Poradniki i Porady ZGORA

Jak projektować grafikę?

Projektowanie grafiki wcale nie jest prostym zajęciem. Tak jak każdego rzemiosła, tak i tego należy się uczyć stopniowo. Same dobre pomysły nie wystarczą. nauka grafiki komputerowej Potrzeba dużo czasu na trening i naukę. Jeżeli już ktoś jest zdecydowany powinien się postarać o legalne oprogramowanie, gdyż takie daje pełnię możliwości oraz możliwość profesjonalnego wsparcia technicznego, którego próżno oczekiwać przy pirackich kopiach.

Grafik powinien też posiadać odpowiedni sprzęt, co wiąże się z kosztami. Najważniejsze jest jednak uczyć się i próbować, bowiem trening czyni mistrza. Kandydat na grafika powinie mieć też w sobie coś z artysty – jego prace powinny tworzyć istne „ogrody sztuki” w jego katalogu, a równocześnie być funkcjonalne. Później grafik tworzenie grafiki może się podjąć pierwszych zleceń. Początkowo może zacząć działać jako freelancer, później największe talenty są wychwytywane przez agencje.

Można tez pomyśleć o założeniu własnej agencji i zacząć zajmować się, np. coraz bardziej popularną dziedziną, jaką jest identyfikacja wizualna. Trzeba jednak pamiętać, że przetrwają najlepsi!

Komentarze i opinie do poradnika "Jak projektować grafikę?" »»

Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki:

  1. Jak projektować witryny internetowe
  2. Jaki sprzęt będzie dobry dla grafika?
  3. Jak tworzyć efektowną grafikę 3D
  4. Czy lepiej swoją stronę www zrobić samemu, czy zlecić profesjonalinej firmie?
  5. Jak projektować wizytówki i ulotki, aby były skuteczne?