Poradniki i Porady ZGORA

Jak transportować kontenery sanitarne i mieszkalne

Kontenery sanitarne stosowane są głównie w miejscach prowadzenia rozbudowanych prac budowlanych i stanowią zaplecze sanitarne dla pracowników.

Przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy wymagają zamontowania w każdym z takich miejsc odpowiednich toalet.

W wyposażeniu kontenerów sanitarnych i mieszkalnych znajdują się ubikacje i umywalki oraz nierzadko również prysznice. Ciepła woda dostarczana jest z podgrzewacza.

Jak można je przenieść na miejsce pracy?

Forma transportu kontenerów zależy od ich rodzaju i odległości jaką należy przejechać. Kontenery sanitarne lub typowe kontenery mieszkalna są transportowane do firm, które je sprzedają najczęściej drogą morską, ponieważ są importowane z zagranicy, często z innych kontynentów.

Później firmy te oferują ich sprzedaż lub wynajem, często w cenie zapewniając również transport. Posiadają specjalne samochody ciężarowe lub tiry, czasem transport kontenerów odbywa się również drogą kolejową.

Aby później zamontować kontener mieszkalny lub sanitarny w odpowiednim miejscu może być potrzebny specjalny podnośnik, czyli rodzaj dźwigu. Warto zlecić transport odpowiednio do tego przygotowanej ekipie, która zapewni bezpieczeństwo i zabezpieczenie dla przewożonego towaru.

Kontenery tego typu są bardzo solidne i trwałe, jednak również bardzo ciężkie i dużych rozmiarów dlatego do ich przewiezienia potrzebny jest specjalistyczny sprzęt specjalnie do tego przygotowany. Zestawy kontenerów połączonych ze sobą w jeden duży najczęściej przewożone są osobno a później montowane ponieważ nie sposób przewieźć je w całości.

Komentarze i opinie do poradnika "Jak transportować kontenery sanitarne i mieszkalne" »»

Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki:

  1. Jak bezpiecznie przeprowadzić się za granicę?
  2. Jak zapewnić odpowiednie warunki pracy na budowie?
  3. Z której formy transportu najlepiej korzystać – Transport samochodowy, lotniczy, morski?
  4. Kontenery dla pracowników – jak wykorzystac kontener jako biuro lub pomieszcznie?
  5. Jak zorganizować wywóz odpadów i śmieci – jaką firmę wybrać?