Poradniki i Porady ZGORA

Jak wyposażyć magazyn?

Każdy nowo powstający magazyn musi być odpowiednio zaopatrzony w meble, które będą służyły do przechowywania dużych ilości towarów. Wybór regałów magazynowych jest łatwy, ale tylko wtedy kiedy się wie jaki towar będzie się w nich przechowywać.

Jeśli nie jest się tego do końca pewnym to nie ma najmniejszego sensu kupowanie mebli takich jak regały magazynowe, ponieważ może się okazać, że będą one zupełnie niepotrzebne i będą tylko zajmowały miejsce zamiast pomagać w pracy.

Jakie regały będą nam potrzebne?

regały do magazynu

Aby wiedzieć, jakie regały wybrać dobrze jest poznać i rodzaje. Podział na kategorie główne jest następujący: regały paletowe i regały półkowe. Jeśli w magazynie przewidywane jest przechowywanie dużych ilości towarów układanych na paletach to wskazany jest zakup specjalnych regałów paletowych. Pozwalają one na umieszczanie na nich palet z towarem na różnych poziomach – wysokość tych regałów powinna być uzależniona od wysokości pomieszczenia magazynowego i możliwości wysięgu wózków widłowych, które będą te palety przewoziły i umieszczały na konkretnych poziomach.

paleta

Jeśli natomiast przewidywane są w magazynie pudła lub różnej wielkości i rodzaju paczki z towarem to powinien on być wypełnione regałami półkowymi. Pozwalają one na umieszczanie na nich nawet bardzo ciężkich kartonów lub paczek z różnymi artykułami. Jako, że są one zazwyczaj transportowane także przez widlaki więc nie ma najmniejszego problemu z ich transportowaniem na różne wysokości. Jednak ich wybór też powinien być przemyślany i dostosowany do oczekiwanej wielkości pakunków ponieważ regały półkowe dostępne są w bardzo szerokiej gamie rozmiarów. Mogą one mieć zarówno niewielkie półeczki z przegrodami jak i półki o wysokości powyżej metra i bez przegródek.

Podsumowując – aby wybrać meble do magazynu trzeba w pierwszej kolejności wiedzieć co będzie w nim przechowywane. Wtedy dopiero można wybrać odpowiednie wyposażenie.

Źródła informacji

Poradnik opracowany przez przedstawiciela firmy ZMS specjalizującej się w wyposażeniu magazynów i oferującej między innymi regały magazynowe.

Komentarze i opinie na forum do poradnika "Jak wyposażyć magazyn?" »»

Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: