Poradniki i Porady ZGORA

Jak zadbać o czystość planety?

Co zrobić, ażeby nasza planeta była czystsza? Życie zgodny z naturą staje się coraz powszechniejsze, wręcz modne. Reklamy telewizyjne, programy edukacyjne dla szkół czy szereg akcji informacyjnych dotyczących Ziemiatematyki przekształceń klimatu pociągnęły za sobą rozpowszechnienie tej mody. Tym bardziej że pokazały, iż właściwie każdy z nas ma wpływ na środowisko i że zwykli wszyscy też mogą coś zrobić dla środowiska.

Przyroda ojczysta to nasze dobro, należy dbać o nią, troszczyć się o zieleń, zwierzęta, segregować śmieci, oddawać papier na makulaturę i wynosić baterie do specjalnych pojemników. Prowadzić eko życie –kupować niepryskane, zdrowe owoce i warzywa z ekologicznych upraw, sprzątać po swoich pupilach, wybierać produkty ekologiczne – np. jajka z wolnego wybiegu.

nasza planeta

Fakty są takie, że każdego dnia ginie bezpowrotnie 25 gatunków zwierząt, a ażeby tak się nie działo, to każdy człowiek powinien działać na rzecz ochrony przyrody. Ochrona środowiska jest bardzo ważna. Dla wielu z nas całkowita rezygnacja z samochodu na rzecz roweru albo pociągu to rzeczy nie do pomyślenia. W każdym momencie jednak jest coś, od czego możemy rozpocząć.

Komentarze i opinie do poradnika "Jak zadbać o czystość planety?" »»

Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki: