Poradniki i Porady ZGORA

Jak zaistnieć w sieci ze swoją firmą

Jak zwiększyć obroty danej firmy i jak tak naprawdę skutecznie zaistnieć w sieci? Oto pytanie jakie pojawia się coraz częściej na ustach milionów polskich przedsiębiorców. Dotarcie do klienta jest przecież jedną z podstawowych zasad handlu. Czy istnieją zatem proste sposoby, które umożliwią naszej firmie szybkie i pozytywne zaistnienie nie tylko w sieci, ale także, co za tym idzie, w umysłach konsumentów?

Okazuje się, że tak… i, co najważniejsze, wcale nie trzeba wydawać na nie fortuny ciężko zarobionych pieniędzy. Jak więc to zrobić i z jakiej pomocy skorzystać? Stojąc przed tego rodzaju rozterką mamy do wyboru dwie drogi ściśle związane z działalnością w internecie.

pozycjonowanie Pierwsza droga – skorzystanie z usług firm pozycjonujących i prowadzących kampanie reklamowe w sieci. Zajęcie to powoli staje się coraz popularniejszym sposobem na zdobywanie nowych klientów. Na czym pokrótce polega w takim razie pozycjonowanie i jakim firmom może zapewnić internetową karierę? Pozycjonowanie w gruncie rzeczy koncentruje się na tym, by po wpisaniu danego hasła-słowa kluczowego w popularną internetową wyszukiwarkę strona naszej firmy zajmowała jak najwyższe miejsce w wynikach wyszukiwania. Dzieje się tak poprzez tworzenie odpowiedniej bazy np. artykułów promujących dany produkt. jednakże konkurencja jest bardzo duża i na bardzo ogólne frazy ciężko się przebić, jednak można także próbować na tak zwane frazy regionalne. Tym samym np. hurtownia ozdób z Nowego Sącza może pozycjonować się na hasło „ozdoby Nowy Sącz”, a salon samochodowy z Krakowa – na frazę „samochody Kraków”. Polacy wyszukują codziennie wiele milionów haseł regionalnych. Dlaczego nie mieliby wyszukać w międzyczasie naszej oferty? Warto także dodać swoją wizytówkę do map Google.

Zakupy internetoweDruga droga – związana z prowadzeniem działalności na serwisach aukcyjnych, z których korzystają codziennie również setki tysięcy, jeśli nie miliony, Polaków. Komentarze od zadowolonych użytkowników, którzy zdecydowali się zakupić właśnie w naszej firmie dany towar są rzeczą bezcenną i przekonują nawet osoby sceptycznie podchodzące do kwestii zakupów online. Ponadto zaistnienie w ramach serwisu aukcyjnego jest świetną reklamą i z pewnością zwiększy ilość osób odwiedzających naszą stronę nawet jeśli nie uda nam się nic sprzedać.

Istnieją zatem dwie specyficzne drogi na jakie możemy się zdecydować chcąc wreszcie zaistnieć w sieci i zwiększyć obroty swojej firmy. Warto też pomyśleć o połączeniu wszystkich tych sposobów w całość – bezie to z pewnością najlepsze wyjście z sytuacji.

Komentarze i opinie do poradnika "Jak zaistnieć w sieci ze swoją firmą" »»

 1. Piotr
  Comment od Piotr:

  Ciekawy acz bardzo ogólny poradnik. Można pozycjonować stronę na niszowe frazy ale jak one są naprawdę niszowe to ruch na stronie nie będzie zbyt duży, a płacić za pozycjonowanie trzeba. Z moich doświadczeń wynika, że lepiej te pieniądze przeznaczyć na kampanię AdWords (również na niszowe frazy).

  Można wówczas skupić się na bardzo konkretnej niszy i np. skierować internautę na stronę z potrzebną mu informacją. Tam dać interesujący tytuł, opisać konkretnie propozycję i poprosić o wykonanie pożądanej akcji.

  Ja tak robię w przypadku oferowania darmowego E-booka o sposobie zarządzania pomysłami biznesowymi – temat dla wąskiej grupy odbiorców.

  Piotr
  WiedzawFirmie.pl

 2. Barto
  Comment od Barto:

  Piotrze nie wiem, czy Adwords wyjdą „niszówki” taniej, raczej nie, ale to pewnie zleży od wielu czynników. W Adwors żeby w dobrych miejscach się pojawiać trzeba dobrze zapłacić, a płacąc grosze raczej nie można liczyć na jakieś spektakularne efekty. Z resztą przy pozycjonowaniu jest tak samo, można wybrać najtańsze oferty, które zwykle cechuje najgorsza jakość usług lub w ogóle ściemniane…

  Pozdrawiam


Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki:

 1. Jak stworzyć i promować swoją stronę www
 2. Jak wybrać firmę pozycjonerską
 3. Czy firma musi mieć stronę internetową?
 4. Jak zaistnieć na rynku ze swoją firmą?
 5. Co jest potrzebne, żeby założyć swoją stronę internetową? Serwer www, domena…