Poradniki i Porady ZGORA

Jak założyć biuro podróży?

Pewnie wiele osób nie raz zastanawiało się nad założeniem biura podróży. Sprzedawać wycieczki zagraniczne, a dodatkowo samemu co jakiś czas odwiedzać różne ciekawe zakątki świata, to marzenie niejednej osoby. Jednakże wbrew pozorom już samo założenie biura podróży może wiązać się z kilkoma przeszkodami.

Jeżeli chcemy sprzedawać wycieczki zanim założymy biuro musimy zdecydować się czy chcemy prowadzić biuro podróży czy może wolimy na początku działać jako agencja turystyczna. Różnica jest zasadnicza z tego względu iż agencja turystyczna w praktyce tylko sprzedaje oferty innych biur podróży, z kolei biuro podróży może organizować i sprzedawać własną ofertę. Oczywiście to nie jedyne różnice.

Zasadniczą sprawą są koszty. Biuro podróży musi posiadać niezbędne ubezpieczenia oraz zgodę marszałka województwa na terenie którym działa. Z kolei agencja turystyczna jest zwolniona z tego typu obostrzeń. Jeszcze jedną przeszkodą w przypadku kiedy marzy nam się biuro podróży jest doświadczenie zawodowe. Jeśli nie pracowaliśmy w branży oraz nie posiadamy wykształcenia kierunkowego w turystyce to możemy zapomnieć o biurze podróży i zająć się działaniem jako agencja turystyczna. Działając w branży turystycznej należy podzielić rynek na dwie części- ten stacjonarny i internetowy.

Oczywiście istnieją biura, które działają i radzą sobie bardzo dobrze tylko na jednym z nich, jednakże biura te posiadają już wyrobioną markę, a co ważniejsze mają stałych klientów. Dlatego też przystępując do działania oprócz znalezienia lokalu w wizytowym miejscu musimy zainwestować w internetowe biuro podróży. Jako internetowe biuro podróży w zupełności wystarczy nam podstawowa stron wraz z kilkoma pod stronami.

Ważne aby na stronie była wyszukiwarka ofert turystycznych. Mając stronę warto zainwestować w pozycjonowanie www, z tego względu iż jeżeli nie będziemy posiadali odpowiedniej lokalizacji to strona z ofertą wycieczek turystycznych pozwoli nam na generowanie sprzedaży.

Co do samego lokalu to najlepiej aby mieścił się przy głównej ulicy, w centrum miasta. W innym wypadku możemy mieć problem z klientami. Oczywiście idealnym rozwiązaniem jest umiejscowienie biura podróży w centrum handlowym, jednak koszt wynajęcia tego typu powierzchni to minimum kilka tysięcy złotych.

Mając już lokal musimy zadbać o odpowiednie wyposażenie, nie tylko jego wnętrza ale przede wszystkim wyposażenie witryny. Witryna z ofertami wycieczek musi kusić przechodniów, tak aby nawet Ci którzy nie planowali wycieczek choć na chwilę się zatrzymali i skusili się perspektywą wakacji pod palmami.

Komentarze i opinie do poradnika "Jak założyć biuro podróży?" »»

Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki:

  1. Jak i kto może założyć biuro rachunkowe?
  2. Jak wybrać kompetentne biuro tłumaczeń?
  3. Jak działać na rynku internetowych biur podróży?
  4. Jakie biuro księgowe wybrać, które będzie godne zaufania?
  5. Na co zwracić uwagę wybierają biuro rachunkowe?