Poradniki i Porady ZGORA

Jak znaleźć stancje w środku roku akademickiego

stancje W poniższym poradniku opiszę pokrótce jak znaleźć stancję w środku roku akademickiego, co jest częstym problem dla studentów rożnych uczelni.

Jak wiemy szczytowy okres poszukiwania stancji przypada na koniec sierpnia i wrzesień. Właśnie wtedy tysiące ludzi z całej Polski poszukują odpowiedniego dla siebie lokum, w którym będą mogły pozostać przynajmniej przez rok. Nie oznacza to jednak wcale, że wszystkie interesujące stancje zostały już dawno zajęte. Wręcz przeciwnie w okresie zimowym często pojawia się trochę nowych ofert, które z różnych powodów nie mogły zaistnieć na rynku wcześniej. Mogą to być oferty od ludzi, którzy znaleźli najemcę, który jednak okazał się być mało słowny lub po prostu niewypłacalny. Jest to jeden typ ofert pojawiających się poza najgorętszym okresem poszukiwań. Pojawiają się też oczywiście oferty nowe, które wcześniej nie były dostępne. Możemy mieć do czynienia z właścicielami, którzy sami wyprowadzają się z zajmowanego lokalu lub którzy w taki czy inny sposób weszli w jego posiadanie.

Dlatego też nie załamujmy się nie znalezieniem wymarzonego lokum wcześniej, ponieważ zawsze jest szansa, żeby poprawić swoje warunki mieszkaniowe. Zima może być o tyle dobrym okresem na zmianę adresu, że ceny nie są wtedy tak mocno windowane do góry, co więcej konkurencja wśród poszukujących jest zdecydowanie mniejsza. Dlatego jeśli tylko jest taka możliwość lepiej poszukiwać mieszkania poza późnym latem i wczesną jesienią.

Komentarze i opinie na forum do poradnika "Jak znaleźć stancje w środku roku akademickiego" »»

Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: