Poradniki i Porady ZGORA

Jaką wybrać reklamę?

Łatwo powiedzieć że chcę mieć dobrą reklamę. Dobrą reklamę trzeba dobrze wymyślić, tak aby dotarła jak do największej ilości potencjalnych naszych klientów. Różne są formy reklam i różne pomysły, a pewnie jest ich tyle ile osób wymyślających. Opowiem tylko o niektórych z nich.

baner reklamowy Zacznijmy od czegoś prostego, powiedzmy baner reklamowy – jest to kawałek siatki pokrytej pcv, coś takiego jak plandeka samochodowa, można to pokryć nadrukiem w dowolnej formie i kolorystyce i właśnie dlatego jest to takie proste i tanie.

szyld reklamowySzyld reklamowy – no cóż  –  kawałek sztywnego pcv, wydruk solventowy naklejony na nim i gotowe, niby proste ale droższe w produkcji, nie ogranicza nas tu rozmiar, łatwo to zamontować za pomocą zwykłych kołków do ściany.

Litery przestrzenne ze styroduru, no brzmi poważnie, ale jest banalnie proste, ploter termiczny tnący styrodur –  (taki materiał właściwie stosowany do ociepleń na zachodzie, my jesteśmy na to za biedni), farba akrylowa fasadowa, no pędzelek albo lepiej wałek do malowania i literka gotowa, do montażu potrzebujemy jedynie kleju, szablonu i zmysłu równowagi o ile jest to wysoko.

Kasetony reklamowe podświetlane, no temat ciężki zwłaszcza jeżeli ktoś ma dwie lewe ręce, piła ukośnica ze specjalnym ostrzem z ujemnym kątem, profile aluminium, nitownica, śruby, odporność na uderzenia prądem jak ktoś nie ogarnia elektryki, lakier proszkowy , piec  (no to można zrobić w lakierni), płyta z pleksi na front oklejona wydrukiem do podświetleń oczywiście w sterylnych warunkach, bo elektryzuje się nieludzko no i prawie gotowe, aby zmontować zwłaszcza ciężkiego kloca potrzebujemy  podnośnik.

największe reklamy w Londynie

Konstrukcje reklamowe to temat dla prawdziwych fachowców, ponieważ te giganty mogą ważyć po kilkanaście ton i z własnego doświadczenia wiem, że powiedzmy pylon o wymiarach 600 cm na 300 cm obciążony jest betonowym klocem o wadze 10 ton . Do montażu potrzeba na pewno ciężarówka do przewozu konstrukcji, taki fajny dźwig Hercules, kilku harpaganów bez lęku wysokości i mnóstwo miejsca na ucieczkę jak by się coś przewróciło:)

To tylko kilka artykułów z bogatej oferty firm reklamowych. Na pewno jest w czym wybierać, a tylko ograniczenia finansowe mogą  nas ograniczać, jednak czasem zastanówmy się co jest nam potrzebne ponieważ firmy reklamowe nie pomagają w wyborze a jedynie tylko sprzedają produkt.

Pracuję w reklamie już od 14 lat i zauważam jedno – jak wielu chce trafiać do klienta ilością, a jak niewielu treścią.

Komentarze i opinie na forum do poradnika "Jaką wybrać reklamę?" »»

Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: