Poradniki i Porady ZGORA

Jaki alkomat wybrać? Gdzie kupić alkomat?

Obecnie na rynku znajduję się masa tego typu urządzeń, więc jakie urządzenie powinniśmy wybrać dla siebie?

Poniżej znajdują się podstawowe kryteria jakie musimy spełnić wybierając odpowiedni alkomat.

1. Cel
Zastanów się w jakim celu kupujesz alkomat i jak często będziesz z niego korzystać. Jeśli to tylko zabawka, która ma umilać imprezy i wskazywać kto ma bardziej „w czubie” to lepiej wybrać alkomat kieszonkowy, np. Alcoscan. Pozwoli on mniej więcej określić promile. Jeśli sporadycznie wstając rano zastanawiasz się czy możesz już prowadzić, lepiej kup tańszy alkomat podręczny (np. Blow in) – jeżeli dzięki niemu unikniesz jednego mandatu i licznych nieprzyjemności z policją, to zakup zwróci Ci się w 100%. Jeśli chcesz, aby alkomat pracował na siebie – będziesz nim kontrolować pracowników, chcesz, żeby wiedzieli, że masz dokładny alkomat, masz pracę, która wymaga absolutnej trzeźwości, chcesz przeprowadzać testy często i szybko – pozwoli Ci na to lepszy alkomat podręczny, np. Blow in Excellent lub model z najbardziej dokładnym sensorem elektrochemicznym model Alkohit AH69.
2. Cena
Cena alkomatu często idzie w parze z jego jakością. Wyższa cena gwarantuje dokładniejsze wskazania, dłuższy okres użytkowania i rzadsze kalibracje.

Jeśli porównujesz alkomaty w różnych sklepach, sprawdź, czy na pewno porównujesz takie same ceny? Jeśli porównujesz alkomaty w podobnej cenie, sprawdź czy na pewno są tej samej jakości oraz czy wiesz gdzie kupujesz.
3. Jakość i Miejsce
Alkomaty choć podobne do siebie z wyglądu, potrafią istotnie różnić się jakością, czyli dokładnością wskazań i trwałością. Wysoką jakość urządzeń gwarantują tylko nieliczne firmy, a ważnym elementem wyboru takiego kryterium jest Centrum Serwisowe sprzedawcy oraz długi „staż” na rynku. Pozornie identyczne alkomaty mogą bardzo różnić się po otwarciu pudełka w zależności od tego gdzie je kupisz. Alkomat kupujesz na dłużej, dlatego warto aby został wcześniej sprawdzony i odpowiednio ustawiony.

Komentarze i opinie na forum do poradnika "Jaki alkomat wybrać? Gdzie kupić alkomat?" »»

 1. Marco26
  Comment od Marco26:

  Sam do prywatnego użytku polecam alkomat Blow In Excellent, relatywnie tani i dobrze wskazuje.

 2. Kinia
  Comment od Kinia:

  A wie ktoś z Was jak jest z dokładnością alkomatów tzn. ile mogą maksymalnie źle wskazywać i od czego to zależy?

 3. admin
  Comment od admin:

  Pewnie od jakość, o ile się może alkomat pomylić to nie wiem, ale niby powinno się stosować alkomaty z czujnikiem elektrochemicznym zbliżonym klasą do alkomatów policji.

 4. Michał
  Comment od Michał:

  Powinno się też co jakiś czas przeprowadzać kalibrację alkomatu.

 5. Sset
  Comment od Sset:

  Też mam Blow In’a. Jestem zadowolony. Mogę go spokojnie polecić innym.

 6. Maian
  Comment od Maian:

  Ja polecam alkomaty z elektrochemicznym czujnikiem np: Alkomat Alcovisor Mars

 7. Marek
  Comment od Marek:

  w przystępnej cenie i dokładny jest alkomat http://www.megafura.pl/alkomat-da-5200-professional.html mój kolega taki ma, a po świętach ja też będę taki zamawiał


Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: