Poradniki i Porady ZGORA

Jaki wybrać odpowiedni zapach perfum

Szukając ulubionego zapachu, należałoby odwołać się do zwykłego podziału na następujące rodziny: orientalne, owocowe, kwiatowe, drzewne, zielone. W zapachach kwiatowych przeważają nuty, takie jak: jaśmin, róża, fiołek, tuberoza, narcyz, konwalia, bez, geranium, ylang-ylang. Jest to najbardziej liczna grupa.

perfum czerwonyInną rodziną zapachów stanowi grupa owocowa, do której możemy zaliczyć bergamotkę, cytrynę, pomarańczę, mandarynkę czy grejpfruta. Są to zapachy świeże i delikatne, wysoko energetyczne. Do rodziny zapachów zielonych możemy zaliczyć soczyste i świeże akordy zapachowe składające się z zielonych liści i traw.

Na zapachy orientalne składają się nuty delikatne, pudrowe, waniliowo – słodkie, cynamonowo – korzenne , a dodatkowo rodzynkowo – owocowe. Zapachy należące do tej grupy określane są jako niezwykle zmysłowe, otulające, wyjątkowo uwodzicielskie.

perfumyGrupę drzewną określają składniki nut drzewa sandałowego, drzewa gwajakowego, paczuli, w pewnych przypadkach też wytrawne odmiany cedru czy też vetiveru. Zapachy drzewne stosowane są głównie w kompozycjach zapachowych dla panów, ale jednak w ostatnim czasie w dużej liczbie przypadków spotyka się je również w zapachach damskich.

Wypada wiedzieć jaka grupa zapachowa odpowiada nam najlepiej, nawet o ile nie mamy sprecyzowanej nazwy perfum, to określając sprzedawcy wymagany skład zapachowy, on z łatwością dobierze całkiem niezły produkt, który z całą pewnością spełni nasze oczekiwania odnośnie zapachu.

Komentarze i opinie na forum do poradnika "Jaki wybrać odpowiedni zapach perfum" »»

Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: