Poradniki i Porady ZGORA

Jakie dachówki wybrać

Najpopularniejsze w Polsce pokrycia dachowe to dachówki. Zarówno te ceramiczne, jak i betonowe. Dachy kładzenie dachówkipokryte dachów zaczęto budować już wieki temu. Do dziś właśnie wykonywanie dachów przy użyciu dachówek ceramicznych odgrywa znaczną rolę na polskim i europejskim rynku budowlanym.

Dachówki wytwarzane z gliny i betonowe bardzo zmieniły się na przestrzeni ostatnich lat. Technika wytwarzania jest tak zaawansowana, że poszczególne dachówki, dobrze przylegając do siebie, nie wymagają żadnych uszczelnień i nie są przymocowywane do łat gwoździami w środkowej części dachu (przytwierdza się je tylko na krawędziach).

dach z dachówki - jaką dachówkę wybrać

Chyba każdy chciałby dobrać optymalne pokrycie dachowe na dach swojego domu. Nic dziwnego, dachówka to szczegół, od którego będzie zależeć wygląd domu przez wiele lat po wybudowaniu. Warto więc, aby wybrane pokrycie dachowe było ładne i solidne.

dachówka - jakie dachówki wybrać

Jest wiele firm, które oferują szeroki wybór dachówek. Najpopularniejsze na rynku krajowym są wyroby takich wytwórców, jak Creaton, Koramic czy Roben; dużym wzięciem cieszą się także dachówki cementowe Braas czy Euronit. Swoich wielu sympatyków mają również tak zwane karpiówki.

dach

Wybierając konkretne pokrycie dachowe należy pamiętać o gwarancji na mrozoodporność i czy jest tzw. natychmiastowy dostęp do asortymentu (w przypadku, gdy wykonawcy zabraknie jakiś elementów pokrycia dachowego na budowie). Z tego powodu warto wybrać wytwórców posiadających linie produkcyjne w Polsce.

Komentarze i opinie do poradnika "Jakie dachówki wybrać" »»

Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki: