Poradniki i Porady ZGORA

Jak kupować domeny i jakie?

Jak wskazują przeprowadzane badania, rynek domen internetowych w Polsce rozwija się i ewoluuje   całkiem szybko. Stąd też rosnące zainteresowanie domenami. W państwach zachodnich jest to dziedzina doskonale rozwinięta. Można wymieniać przykłady osób osiągających zdumiewające sukcesy finansowe dzięki kupowaniu i sprzedaży domen internetowych.

Niewątpliwie gro osób zajmujących się domenami w kraju szuka sposobów powtórzenia sukcesów domeniarzy z USA. Oczywiste jest, że największymi dochodami cieszyć można się w przypadku domen słownikowych. Czyli tych, które nazwą wiążą się z danym rodzajem branży, usługi. Takie domeny jest jednak niezmiernie trudno nabyć na rynku pierwotnym. Pozostaje zatem przechwytywanie domen wygasłych.

Dobre domeny

domena www

Domeny wygasające mogą okazać się bardzo wartościowe. Oczywiście nie powinniśmy polegać tu na wyczuciu. Występują określone parametry, które stanowią o wartości każdej wygasającej domeny internetowej. Tych wskaźników jest naprawdę sporo. Zależnie od zastosowania domeny istotności nabierają różne z nich.

Jakie kupować domeny?

adres doemny

Gdy polujemy na wygasające domeny i chcemy je przechwycić z zamiarem wykorzystania ich do potrzeb SEO lub dalszej odsprzedaży, musimy precyzyjnie weryfikować parametry decydujące o ich wartości. Żeby dobrze i rzetelnie zweryfikować tyle wartości dla ogromnych ilości domen konieczne będzie dobre oprogramowanie. Sprawdzanie bowiem poszczególnych parametrów ręcznie, wykorzystując wszelkiego rodzaju narzędzia on-line jest bardzo czasochłonne i trudne.

Komentarze i opinie do poradnika "Jak kupować domeny i jakie?" »»

Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki: