Poradniki i Porady ZGORA

Jakie przybory szkolne kupić dziecku

Nadszedł w końcu czas kiedy Twoja pociecha po raz pierwszy pójdzie do szkoły? To nie lada wyzwanie dla niego, ale także sprawdzian dla Ciebie.  dzieci idące do szkoły - pierwszoklasiściW trakcie gdy Twoje dziecko martwi się o to jak odnajdzie się w nowej grupie i jak sprosta nowym obowiązkom, Ty zastanawiasz się nad tym, co należy kupić dziecku w ramach szkolnej wyprawki.

Prześladują cię długopisy, kredki oraz szkolne teczki. Oto kilka porad dla wszystkich mam, które pozwolą nie oblać tego, bardzo ważnego sprawdzianu. Pamiętaj, że szkoła to nie przedszkole i możesz zaufać nauczycielowi, gdyż jest on w pełni przygotowany do pracy z różnymi dziećmi. Twoje dziecko potrzebować będzie trochę czasu, by przyzwyczaić się do nowego otoczenia. Kontaktuj się z nauczycielem, ażeby dowiedzieć się jak twoje dziecko sobie radzi i czy nie ma żadnych problemów.

Co więc powinno mieścić się w plecaku pierwszoklasisty?

Wszelkie kwestie odnośnie zawartości plecaka określi zapewne nauczyciel prowadzący klasę. Są jednakże takie elementy, które możesz kupić wcześniej, bez konsultacji z nauczycielem.

Musisz rozpocząć od kupna stosownego plecaka dla twojej pociechy. Taki plecak powinien mieć szerokie szelki na ramiona, a ponadto koniecznie elementy odblaskowe. Może to być też tornister, gdyż posiada on usztywniany tył, więc maluch lepiej sobie poradzi z dźwiganiem ciężkich książek. Niektóre tornistry czy plecaki mają specjalne wózki do ich ciągnięcia. Taki plecak powinien być bardzo lekki , a oprócz tego powinien wyposażony być w wiele kieszonek, gdzie dziecko będzie mogło schować wszystkie przybory szkolne.

Odpowiedni piórnik

jaki piórnik kupićDziecko potrzebuje piórnika, nie jakiejś kosmetyczki. Jeśli to możliwe zadbaj, żeby piórnik był usztywniony i pojemny. Do tego dobry długopis podstawowy i długopis zapasowy, kredki, flamastry, farby, pędzelki. Możesz kupić parę zeszytów oraz dodatkowo teczki, do których dziecko będzie chowało poszczególne materiały. To z całą pewnością przyda się twojej pociesze.

Pamiętaj jednak, że każda z rzeczy którą włożysz swojemu dziecku do plecaka, będzie noszona przez nie na plecach dlatego dbaj ażeby plecak nie był zbyt ciężki.

Komentarze i opinie do poradnika "Jakie przybory szkolne kupić dziecku" »»

Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki:

  1. Wybór plecaka – Jaki powien być odpowiedni plecak na wycieczkę?
  2. Jaką zabawkę kupić dla dziecka, jaki prezent kupić swojemu dziecku?
  3. Szczęśliwe dzieciństwo. Jak zapewnić swojemu dziecku szczęście?
  4. Czy kupić dziecku zwierzę? Wpływ psa lub kota na rozwój dziecka
  5. Jaki plecak kupić? – Jak dobrać dobry plecak do naszych potrzeb?