Poradniki i Porady ZGORA

Jakie wybrać płytki do łazienki

Nie bacząc na to, że producenci oferują nam płytki ceramiczne z coraz wymyślniejszymi wzorami, królują łazienki wręcz ascetyczne – dużo przestrzeni i mało zdobień.

Oszczędność wystroju tego pomieszczenia zwykle wynika z małej powierzchni. Kiedy rozmiar wywiera na nas presję wyboru podstawowych elementów wyposażenia łazienki, nieraz w wersji kompaktowej. Żeby nie przeładować wnętrza zmierza się ku oszczędności jego wystroju minimalizując dekoracje i upraszczając formy.

jakie wybrać płytki do łazienki

Lekkość powierzchni gwarantują duże płytki ceramiczne, które wygładzają ściany. Ozdoby ogranicza się do połączenia rozbieżnych formatów kafli, zestawiając duże płytki z mozaiką. Wykorzystuje się listwy oraz inserty, które tworzą ornamenty materiałem, z którego są wykonane. Może to być egzotyczne drewno, szkło, metale szlachetne lub ceramika płytki łazienkowew kolorze, który kontrastuje z całością. Coraz rzadziej korzysta się z motywów roślinnych. Jeśli już pokrywa się płytki kwiatami, to są one subtelne i lekko naszkicowane. Poszukiwane są mozaiki z dekoracją szklaną, która dodaje głębi. Prostota wyraża się także w dekoracjach, które naśladują naturalne kamienie, a nawet beton.

Zdobienia przechodzą w formę drobnych detali. Nie mają przytłumić wnętrza, lecz jedynie delikatnie podkreślić jego charakter. Kolekcje płytek ceramicznych często składają się z różnych formatów i pasujących do nich dekorów, czyli elementów ozdobnych. Kompozycji z jednej kolekcji może być wiele, wszystko zależy od tego, co chcemy zaakcentować. Może to być granica między ścianami a podłogą, jakaś wnęka lub wypustka, obszar nad wanną lub wokół lustra. Aranżacja może stanowić dobrą zabawę, jak również sprawić trudności w podjęciu nieodwołalnej decyzji. Zawsze można poradzić się specjalistów, którzy w salonach sprzedaży wyposażenia łazienek doradzą nam, co wybrać.

Komentarze i opinie do poradnika "Jakie wybrać płytki do łazienki" »»

Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki:

  1. Oświetlenie do łazienki – Jak oświetlić łazienkę
  2. Remont łazienki – Jak wybrać płytki łazienkowe?
  3. Jakie płytki kuchenne i łazienkowe są najlepsze i które płytki najlepiej się sprawdzają?
  4. Jakie wybrać grzejniki do łazienki?
  5. Jak wybrać płytki podłogowe do łazienki? Sprawdź nasze wskazówki