Poradniki i Porady ZGORA

Jakie wybrać prezenty na chrzciny dziecka?

Gdy znajomi zapraszają nas na imprezę z okazji chrzcin dziecka wypada przynieść ze sobą jakiś prezent okolicznościowy. Podobnie jeśli dowiemy się, że oczekują oni potomka, nieraz z innymi wspólnymi znajomymi warto złożyć się na jakiś upominek. Jednak pytanie jaki? Tutaj możliwości są różne.

Na pewno przydatne będą różne ubranka dla dzieci. Jak wiadomo dziecko rośnie szybko, więc bardzo często trzeba będzie takie ubranka zmieniać na nowe, większe. Oznacza to całkiem spore wydatki, więc tego typu podarunek z pewnością zostanie przyjęty z wdzięcznością.

W przypadku składki większej liczby osób można też wspólnie zafundować coś większego, co starczy na dłużej. Może to być łóżeczko dla maleństwa albo np. wózek spacerowy dla niego. W przypadku składki wielu osób koszt rozłoży się dość równomiernie, a dla obdarowanych rodziców będzie to naprawdę duże odciążenie finansowe – dla nich jednorazowy duży wydatek w sytuacji, gdy towarzyszy, mu cały szereg innych nowych kosztów byłby naprawdę odczuwalny.

Ciekawym prezentem mogą być tez kosmetyki dziecięce, czy też zabawki dla dzieci. Te ostatnie jednak trzeba dobrać z uwzględnieniem wieku dziecka. Grzechotka będzie odpowiednia, ale już samochodziki pasowałyby bardziej dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Można też zakupić zestawy pieluszek, najlepiej wielorazowych. Tych za pewne nigdy za wiele gdy dziecko jest małe.

Komentarze i opinie do poradnika "Jakie wybrać prezenty na chrzciny dziecka?" »»

 1. FH
  Comment od FH:

  Bardzo ciekawym prezentem może być również materac do łóżeczka. Kupiliśmy mojej siostrze i jej synkowi materac Victoria w sklepie http://www.jmbnet.pl

 2. Maciej Nowak
  Comment od Maciej Nowak:

  Również słyszałem wiele dobrego o firmie JMB. Może nie są bardzo znani, ale robią naprawdę solidne i komfortowe materace na każdą kieszeń!

 3. Jola
  Comment od Jola:

  Zapraszam serdecznie do obejrzenia ciuszków w mojej szydełkowej galerii. Mogę zrobić na szydełku dowolny model w dowolnym rozmiarze i kolorze jaki sobie wymarzysz specjalnie dla ciebie i twojego dzieciaczka. Zamów bez ryzyka / wystawię na allegro / kontakt mailowy
  /http://picasaweb.google.com/alojka1
  Jola


Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki: