Poradniki i Porady ZGORA

Jaki kamień do ogrodzenia z kamienia

Kamień naturalny był od zawsze symbolem elegancji oraz solidności. W naszym Polskim krajobrazie możemy zobaczyć bardzo estetyczne ogrodzenia z kamienia oraz wyjątkowo piękne kamienne elewacje.

Gdy już się zdecydujemy ogrodzić swoją posesję za pomocą ogrodzenia z kamienia,  należy rozejrzeć się za kamieniem, który w Polsce jest dość powszechnym materiałem.

Przy wyborze kamienia powinniśmy brać pod uwagę dwa warianty ponieważ należy pamiętać, że kamień a szczególnie piaskowiec to skała osadowa. Po pierwsze kamień musi być twardy, by to sprawdzić należy wziąć próbkę i próbować rozbić jakimś narzędziem lub w jakiś inny sposób z większą siłą. Nad mienie, że im kamień twardszy tym dłużej będzie stał w naszym ogrodzie w nienaruszonym stanie.

Po drugie struktura kamienia – Należy zwrócić uwagę na wygląd plastra. Jeśli kamień lub jego warstwy będzie po wywijany w każdą stronę to kamieniarze namęczą się z jego obróbką, a Państwo stracicie dużo materiału. W internecie można znaleźć wiele naprawdę solidnych firm, które rzetelnie dobiorą kamień do Państwa potrzeb.

Gdy już nasze ogrodzenie będzie gotowe nie zapomnijmy o impregnacji, która przez długie lata za hibernuje nasze ogrodzenie kamienne.

Komentarze i opinie do poradnika "Jaki kamień do ogrodzenia z kamienia" »»

Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki:

  1. Wybór elewacji kamiennej, czym się kierować
  2. Kamienne parapety – Z jakiego kamienia zrobić parapety?
  3. Kamień na schody? Czy warto robić wykończenia z kamienia w domu?
  4. Jakie parapety są ładne i wytrzymałe i jaki parapet wybrać do swojego okna?
  5. Jak zabezpieczyć działkę?