Poradniki i Porady ZGORA

Kamuflaż w makijażu

Kamuflaż to rodzaj kosmetyku, którym posługują się wizażystki. Celem jest intensyfikacji barwy danego cieniu na oczach. makijaż oka Utrwala makijaż i przyczynia się do jego trwałości, retuszu jak również modelarzu twarzy. Kamuflaż jest w stanie pokryć wszelkie przebarwienia występujące na skórze m.in. blizny po trądziku, popękane naczynka krwionośne, piegi itp. Jest kosmetykiem o tłustej i ciężkiej konsystencji. Nakładany na oko powinien być poprzedzony aplikacją kremu do oczu bądź też kremu nawilżającego (w niewielkiej ilości). Zbyt częste używanie kamuflażu przyczynia się do wysuszania skóry powieki.

Profesjonalnie wykonany makijaż metodą na kamuflażu oraz jego odpowiednie zafiksowanie jest w stanie zapewnić 24-godzinną ochronę jego trwałości.
makijażKolorowy cień zaaplikowany na czystą skórę nie będzie tak intensywny jak w opakowaniu. Nałożenie ów cieniu na skórę pokrytą podkładem i pudrem sprawi wrażenie ostrzejszego, natomiast umieszczony bezpośrednio na kamuflażu odda nam taką barwę jaką rzeczywiście pragniemy uzyskać. Wklejany w kamuflaż zapobiega zsypywaniu się na dolną powiekę i policzki. Efekt pracy z tego rodzaju kosmetykiem jest rewelacyjny.

Ponadto Kamuflaż służy do modelarzu twarzy, stosowanego przy sesjach zdjęciowych. Przykładem są zdjęcia aktorek i modelek na okładkach czasopism których uroda wydaje się być idealna. Ciemny odcień kamuflażu wysmukli twarz, nos czy policzki. Jasny, pomaga przy rozjaśnianiu partii, które chcemy optycznie powiększyć jak np. zbyt wąski nos. Możemy w łatwy sposób nadać idealny owal twarzy, który jest uznawany za kanon piękna.

1 Komenatrz do poradnika "Kamuflaż w makijażu" »»

  1. Magda
    Comment od Magda:

    Proszę o polecenie kamuflażu


Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki: