Poradniki i Porady ZGORA

Konsolidacja – Kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem, czy bez?

W momencie, gdy suma naszych zobowiązań, zaczyna zrównywać się z uzyskiwanym dochodem, nadchodzi czas kiedy powinniśmy zastanowić się nad konsolidacją zobowiązań. Co zrobić w takim przypadku? Korzystniej będzie zabezpieczyć się na hipotece, czy jednak lepiej wybrać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczenia?

Biorąc pod uwagę nasze wewnętrzne odczucia, o wiele przyjemniej się śpi bez świadomości wpisu banku do naszej hipoteki, jednakże wszystkie inne czynniki mówią o tym, że to jednak kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem będzie dla nas lepszy. Dlaczego?

 

cięcie rat

Dostępność

Kredyt bez zabezpieczenia oferowany jest na warunkach kredytu gotówkowego, toteż oprocentowanie nie należy do najniższych. W tym przypadku klient, by mieć możliwość zaciągnięcia kredytu musi mieć nienaganną historię kredytową, a także posiadać wysoki dochód z racji krótkiego okresu kredytowania.

Maksymalny czas kredytowania

Kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem charakteryzuje się znacznie dłuższym okresem kredytowania. Liderem wśród banków udzielających kredytów na najdłużej jest Alior Bank. Porównując oferty znajdziemy odpowiednio max. 10 lat bez zabezpieczenia i 50 lat przy kredycie konsolidacyjnym hipotecznym. Jeżeli nasze raty będą rozłożone w czasie, będą niższe a co za tym idzie łatwiej będzie uzyskać zdolność kredytową.

Maksymalna kwota do uzyskania

W tej chwili największa kwota, jaką można uzyskać bez zabezpieczenia hipotecznego to 150 tys. złotych. Jeżeli posiadamy nieruchomość, może to być nawet 100% wartości nieruchomości, pod warunkiem że zostanie zawarte ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Nie da się ukryć, że najtańszy kredyt konsolidacyjny zostanie wybrany z pośród ofert kredytów z zabezpieczeniem hipotecznym, dlatego zmartwienia należy odłożyć na bok i zachować zdrowy rozsądek. Wszak najważniejsze, by płacić jak najmniej za kredyt i uregulować zobowiązanie w miarę możliwości jak najszybciej, przy czym raty nie powinny być dla nas ciężarem.

1 Komenatrz do poradnika "Konsolidacja – Kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem, czy bez?" »»

  1. Tomek Opalowicz
    Comment od Tomek Opalowicz:

    Mi się wydaje że najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny pomoże Wam wybrać doświadczony doradca kredytowy który jest na bieżąco ze wszystkim dostępnymi na rynku ofertami. Ja osobiście kredy brałem za pośrednictwem doradców z portalu finansosfera.pl i mogę z czystym sumieniem ich polecić.


Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki: