Poradniki i Porady ZGORA

Jak korzystnie kupować mieszkania?

W tym krótkim poradniku postaram się wskazać wam najbardziej istotne kwestie dotyczące kupowania mieszkania i postaram się odpowiedzieć na pytanie jak korzystnie kupować mieszkania.

Szukaniu wymarzonego mieszkania zwykle towarzyszy wiele emocji i entuzjazmu. Trzeba jednak uważać, aby nie dać się nabrać na liczne sztuczki sprzedawców, agencji nieruchomości, czy deweloperów.

Nie wierzmy zawsze w to co napisane jest na stronach internetowych inwestycji, w ulotkach czy na bilbordach, gdyż w wielu przypadkach są to chwyty marketingowe mające na celu przyciągnięcie naiwnych. Pamiętajmy, aby nie bać się zadawać pytań. Im więcej zadamy ich przed podpisaniem umowy tym mniej problemów będziemy mieli w przyszłości.

Jeśli zauważymy coś zepsutego lub zniszczonego natychmiast poinformujmy o tym kompetentna osobę. Im więcej takich elementów znajdziemy tym większy rabat otrzymamy. Nierzadko wynosi on nawet 10 czy 15%!

Przed podpisaniem umowy sprawdźmy tez inne nieruchomości, aby mieć porównanie. W tym celu warto skorzystać z Internetu. Wykorzystajmy wyszukiwarkę i zorientujmy się czego powinniśmy się spodziewać za określone pieniądze.

Warto również pamiętać, że dla osób niedoświadczonych w temacie kupowanie mieszkania przez biuro nieruchomości jest bezpieczniejszym rozwiązaniem. Pośrednik bierze cześć odpowiedzialności na siebie oraz pomoże w formalnościach podczas transakcji.

1 Komenatrz / Opinia na forum do poradnika "Jak korzystnie kupować mieszkania?" »»

  1. Krzysiek
    Comment od Krzysiek:

    Mogę tylko polecić poradnik „Jak korzystnie kupić lub sprzedać mieszkanie”.
    Książka niedawno się ukazała i chyba jest już dostępna w formie e-book’a. Wystarczy wpisać jej tytuł w wyszukiwarce.
    Polecam! Autor najwyraźniej sam doświadczył różnych przygód z kupowaniem mieszkania… Chyba warto skorzystać z doświadczenia. które pozwoli nam uniknąć elementarnych błędów, lub przygotować się na wpadki:-)


Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: