Poradniki i Porady ZGORA

Lampy retro – samodzielne dekorowanie wnętrz

Do łask osób zmieniających oświetlenie w swoich mieszkaniach czy tez domach wracają lampy w stylu retro. Klienci najczęściej wybierają lampy z lat 60 i 70 poprzedniego wieku. W cenie są szczególnie modele rzadko spotykane o oryginalnym wzornictwie.

Ceny takich lamp wąchają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy ale zdarzają się prawdziwe białe kruki których cena oscyluje w granicach kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy. Przy zakupie tego typu oświetlenia bardzo ważna jest kwestia bezpieczeństwa, jak się okazuje niektóre elementy starych lamp po prostu nie wytrzymały próby czasu. Sytuacja ta odnosi się w szczególności do przewodów które na zewnątrz są owinięte bawełna i wyglądają na „bezpieczne” jednak w środku znajduje się sparciała guma która stwarza poważne niebezpieczeństwo.

Zazwyczaj naprawy tudzież renowacji takiej lampy dokonuje osoba sprzedająca, jest to zazwyczaj antykwariusz gdyż właśnie u nich najlepiej szukać tego typu oświetlenia. Jeśli lampę nabyliśmy z innego źródła warto przed zakupem udać się po poradę do osoby znającej się na tym gdyż co raz częściej na rynku pojawiają się falsyfikaty w cenie oryginałów.

Komentarze i opinie do poradnika "Lampy retro – samodzielne dekorowanie wnętrz" »»

Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki: