Poradniki i Porady ZGORA

Malowanie na mokro – porady

Malowanie na mokro to pokrywanie elementów poprzez nakładanie powłok malarskich w celu zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak korozja oraz dodatkowo w celu uzyskania pożądanego wyglądu.

pistolet do malowania na mokroW zależności od typu materiału i jego przygotowania, warunków eksploatacji wyrobu, wymaganej trwałości i stylistyki używa się różnorakich zestawów farb i sposobów ich nanoszenia. Ta najbardziej tradycyjna metoda polega na lakierowanie przy wykorzystaniu ciekłej farby jedno albo dwu składnikowej za pomocą dzwonków albo pistoletów elektrostatycznych.

pistolet do malowaniaFarba przy użyciu natrysku pneumatycznego wydostaje się z dzwonka lub pistoletów i w asyście powietrza pokrywa powierzchnię. Następnie szczegóły suszą się w komorze zwanej flash off. Osiągalne są różnorodne gatunki farb o odmiennych własnościach pozwalające na uzyskanie właściwej ochrony powłoki i dekoracji. Są to farby chemoutwardzalne, rozpuszczalnikowe bądź wodorozcieńczalne .

Mogą to być farby epoksydowe, akrylowe, olejno-żywiczne, emulsyjne i dyspersyjne, winylowe, poliuretanowe i nitrocelulozowe.  Zalety malowania na mokro to: gustowny wygląd powłoki, idealny do produktów wielokolorowych, wysoka wytrzymałość przy zastosowaniu na zewnątrz budynków (przy użyciu odpowiedniej grubości warstwy farby), na mokro można pokrywać blachy z oczkami o średnicy 1 mm i większej, ogromna gama kolorów.

Komentarze i opinie na forum do poradnika "Malowanie na mokro – porady" »»

Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: