Poradniki i Porady ZGORA

Malowanie proszkowe – porady

Nie tajemnicą jest, że na elementach metalowych wykorzystuje się specjalną farbę, która nie podlega korozji ani podobnym procesom. Taki efekt uzyskuje się między innymi przez malowanie proszkowe, które jest Metalowy płot malowanie proszkowewyspecjalizowaną metodą wykorzystywaną do produkcji części samochodowych, grzejników i wszystkich elementów, w których trwałość materiału ma duże znaczenie. Na czym polega taki rodzaj malowania?. Otóż stosuje się tutaj farbę proszkową, która elektrostatycznymi metodami nakładana jest na materiał, a następnie podgrzewana w celu utwardzenia efektu.

Gdzie szukać takich usług w naszym kraju? Otóż musimy sprawdzić, czy w naszej okolicy znajduje się  lakiernia proszkowa, w której wykonuje się takie zabiegi. Jeżeli tak, to nic bez wątpienia nie stoi na przeszkodzie, by już istniejące elementy pomalować taką metodą. Jeżeli już mamy na przykład grzejniki, które zaczynają korodować, a zależy nam na ich trwałości to powinniśmy udać się do lakierni proszkowej.  W ostatnich latach elektrostatyczne pokrywanie farbami różnych elementów metalowych zyskało znacznie na popularności i skuteczności.

Metody związane z tą techniką bez przerwy są ulepszane, dzięki czemu malowanie proszkowe jest coraz lepszym sposobem ochrony i jednocześnie zdobienia elementów metalowych. Mało kto jednak w domowych warunkach może pozwolić sobie na taki rodzaj malowania, ponieważ potrzebne są do tego specjalistyczne maszyny.

Komentarze i opinie na forum do poradnika "Malowanie proszkowe – porady" »»

Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: