Poradniki i Porady ZGORA

Medycyna estetyczna – Czy warto z niej korzystać?

Na naszych oczach dochodzi do nieustannego i błyskawicznego rozwoju medycyny estetycznej. Chociaż jest o dziedzina stosunkowo młoda, to jednak zdążyła już zyskać wielu zwolenników, którzy nie wstydzą się przyznać, że poprawili to i owo. Wręcz przeciwnie – medycyna estetyczna zaczyna wkraczać na salony, a coraz więcej osób przyznaje się do drobnych korekt urody i poprawy wyglądu.

Niestety, coraz częściej medycyna estetyczna jest widziana przez pryzmat operacji plastycznych, którym poddają się celebryci. To błąd. W końcu zabiegi medycyny estetycznej polegają raczej na korygowaniu pewnych niedoskonałości, na które jesteśmy skazani z racji upływającego wieku. Nie ma mowy o inwazji chirurgicznej w nasze organizm. Brzmi skomplikowanie? No cóż, może łatwiej będzie zrozumieć na czym polega medycyna estetyczna, gdy wspomni się o wykonywanych przez nią zabiegach. Ludzie bardzo chętnie decydują się np. na peeling chemiczny. Polega on na złuszczaniu naskórka przy użyciu właściwie dobranych związków chemicznych, które nakłada się na ciało. W ten sposób przenikają one w głąb skóry i odpowiednio ją nawilżają czy uelastyczniają. Prowadzi to do zaniku zmarszczek i różnego rodzaju przebarwień.

Medycyna estetyczna to także epilacja, czyli depilacja polegająca na usunięciu włosków wraz z cebulkami. Jest to zabieg wyjątkowo trwały, który nie powoduje odrastania włosków na nogach czy w okolicach bikini, ale niekiedy wymaga kilkukrotnych serii, aby udało się osiągnąć zadowalający efekt. W końcu któż z nas nie chciałby mieć gładkich nóg czy rąk?

Komentarze i opinie do poradnika "Medycyna estetyczna – Czy warto z niej korzystać?" »»

Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki:

  1. Chirurgia plastyczna – co trzeba wiedzieć
  2. Redukcja cellulitu. Jak pozbyć się celulitu?
  3. Jak wygładzić zmarszczki?
  4. Jak najdłużej zachować młody wygląd
  5. Co to jest sonforeza (oczyszczanie skóry przez zabieg ultradźwiękami)? Czy jest skuteczna?