Poradniki i Porady ZGORA

Pielęgnacja skóry z licznymi problemami

Niestety nie każdy miał tyle szczęścia, aby mieć jednolitą, gładką i zdrowo wyglądającą skórę. Są jednak preparaty opracowane przez kosmetologów oraz określone zabiegi, które mogą pomóc poprawić wygląd skóry z niedoskonałościami. Co więcej, można dosyć łatwo je wykonać samemu w domowych warunkach, bez konieczności wizyty w gabinecie kosmetycznym, czy ingerencji chirurga.

Jednym z najczęściej występujących problemów, głównie wśród osób młodych w okresie dojrzewania, jest trądzik. Aby zminimalizować jego obecność, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja cery. Skórę należy codziennie dezynfekować i tonizować, a następnie nanosić krem, dostarczający niezbędnych mikroelementów. Ważne, aby każda kobieta i dziewczyna dokładnie zmywała swój makijaż, ponieważ zanieczyszczona skóra stanowi pożywkę dla bakterii, w efekcie czego powstają wypryski i zaskórniaki. Na noc można nanosić miejscowo maści, dostępne bez recepty w każdej aptece. W przypadku nasilonych objawów konieczna będzie wizyta u dermatologa.

Kolejny problem to cellulit i rozstępy. Najlepszą metodą na te dwa problemy jest ruch i zdrowe odżywianie. Można zaopatrzyć się również w suplementy diety, jednak efekty ich stosowania są widoczne dopiero po długim czasie. Dobre efekty przynosi stosowanie balsamów i masażerów, które poprawiają krążenie krwi i wygląd skóry, redukując cellulit i minimalizując rozstępy. Jedne z lepszych balsamów są produkowane przez firmę La Roche Posay i są dostępne w aptekach.

Następny problem może stanowić skóra sucha i łuszcząca się. Jeśli problem nie jest spowodowany chorobą, to można temu łatwo zaradzić. Po pierwsze warto zrobić kąpiel w ciepłej (nie gorącej) wodzie z dodatkiem emolium, czyli emulsji do kąpieli o właściwościach silnie nawilżających i natłuszczających (dostępne w aptekach). Następnie można zrobić delikatny peeling w celu złuszczenia martwego naskórka. Po wyjściu z wody i dokładnym osuszeniu skóry, niezbędne jest nabalsamowanie całego ciała. Po kilkukrotnym powtórzeniu wymienionych czynności wygląd skóry ulegnie wyraźnej poprawie.

Komentarze i opinie do poradnika "Pielęgnacja skóry z licznymi problemami" »»

Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki: