Poradniki i Porady ZGORA

Co powinna obejmować wakacyjna, urlopowoa polisa ubezpieczeniowa

Żeby mieć pewność, że w przypadku jakiegoś przykrego zdarzenia podczas wakacji dostaniemy odszkodowanie należy, wykupując polisę wakacyjną, czytać ogólne warunki ubezpieczenia i dokładnie dowiedzieć się co taka polisa obejmuje, a co wyłącza.

Wykupując wakacyjną polisę ubezpieczeniową przed urlopem należy wszystko dokładnie sprawdzić. Będziemy wtedy pewni, że skutecznie uzyskamy odszkodowanie w przypadku przykrego zdarzenia podczas urlopu. Nie wszystkie polisy zapewnią nam odszkodowanie i zwrot kosztów np. transportu z zagranicy lub opieki medycznej.

Polisa wakacyjna może obejmować koszty leczenia, najlepiej z dodatkowymi usługami, a polecana suma ubezpieczenia powinna wynosić ponad 80 tysięcy złotych. Ponadto polisa wakacyjna powinna zawierać opcję pokrycia kosztów akcji poszukiwawczej i ratowniczej, ubezpieczenie NNW na kwotę minimum 10 tysięcy zł. Dodatkowo należy mieć ubezpieczenie OC gwarantujące pokrycie szkód wyrządzonym innym osobom. Obowiązkowym elementem polisy turystycznej musi być pokrycie kosztów transportu z miejsca wypadku do placówki medycznej oraz z zagranicy do kraju. Warto ubezpieczyć się od rezygnacji z wyjazdu oraz na wypadek utraty bagażu. Z reguły towarzystwa ubezpieczeniowe wypłacają odszkodowania tylko w razie kradzieży z włamaniem.

Komentarze i opinie na forum do poradnika "Co powinna obejmować wakacyjna, urlopowoa polisa ubezpieczeniowa" »»

 1. johnatan
  Comment od johnatan:

  warto się również zastanowić gdzie schować polisę, tak by w razie incydentu rodzina mogła dochodzić czegokolwiek od ubezpieczyciela… na rynku pojawiła się fajna oferta „banku na wypadek”. To internetowy bank danych który przekaże wskazanym wcześniej osobom wszystkie zarejestrowane w nim informacje

 2. baron
  Comment od baron:

  Bardzo innowacyjny pomysł, taki bank to dobra skrytka np. na testament

 3. johnatan
  Comment od johnatan:

  no nie tylko polisy i testament. Wrzucać można w zasadzie wszystko co jest w formie elektronicznej – wypisy z ksiąg, pity itd.

 4. Henryk
  Comment od Henryk:

  największą zaletą serwisu jest to, że zgromadzone dane nie przepadną, a dostęp do nich mamy z dowolnego miejsca na świecie


Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: