Poradniki i Porady ZGORA

Jak przygotować skórę przed tatuażem

Wszystkie osoby, które poważnie myślą o wykonaniu tatuażu, powinny krytycznie spojrzeć na stopień nawilżenia swojego ciała! Większość z Nas zapomina o nałożeniu balsamu tuż po kąpieli, a także prysznicu, nie wspominają nawet o piciu 2 litrów wody mineralnej w ciągu dnia.

wykonywanie tatuażu

Niestety, jeśli chcemy aby maszynki do tatuażu nie miały problemu z pracą na naszej skórze, to musimy zacząć dbać o jej prawidłowe nawilżenie.

Robinie tatuażu na karku

Nie, nie wystarczy, że „dobrze się nasmarujemy” tuż przed zabiegiem! Skórę nawilżać musimy nawilżać każdego dnia. Jeśli mamy poważny problem „z nadmiernie wysuszoną skórą”, to musimy odwiedzić kosmetyczkę (często znajduje się tuż przy salonie tatuażu), a czasem nawet dermatologa.

Dopiero kiedy nasza skóra osiągnie właściwy stopień nawilżenia, możemy wybrać się do tattoo shop i wybrać wzór Naszego tatuażu.

Pamiętaj o tym, że żaden odpowiedzialny tatuażysta nie wykona tatuażu na „przesuszonej skórze”, bo wie z jaką „pracą” i jakimi konsekwencjami, to się wiążę.

Nie obrażaj się, że „zostałeś wysłany” do kosmetyczki i dermatologa, to znaczy jedynie, że salon tatuażu dba o swoich klientów i nie chce ich narażać na nieprzyjemne konsekwencje (zabieg tatuowania skóry może być bardzo nieprzyjemny, wzór tatuażu może nie wyjść tak jak chcemy, po zabiegu będzie Nas bardzo boleć i szczypać!).

Wszyscy tatuażyści potwierdzają, że prawidłowo nawilżona skóra ułatwia wykonanie tatuażu i zwiększa zadowolenie klientów, z samego tatuażu. Warto więc pamiętać o nawilżeniu skóry?

Komentarze i opinie do poradnika "Jak przygotować skórę przed tatuażem" »»

Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki: