Poradniki i Porady ZGORA

Jak walczyć z grypą? – skuteczne metody i sposoby leczenia grypy

Grypa to jednak z najpopularniejszych chorób. Właściwie coraz częściej przestaje się ja tytułować mianem „choroby”. Stosuje się teraz określenie dolegliwość bądź infekcja.

Wszystko przez to, że jest tak popularna. W Europie z cała pewnością nie ma osoby, która nie chorowałaby kiedyś na grypę. Kiedyś bywała to choroba śmiertelna. Sytuacja ta jednak radykalnie się zmieniła. Teraz grypa nie tylko nie jest śmiertelna, bywa wręcz bagatelizowana.

Gdy zachorujemy na przeziębienie nie musimy teraz nawet iść do lekarza. Istnieje wiele bardzo skutecznych środków, które sprzedawane są bez recepty. Wystarczy włączyć telewizję i obejrzeć kilka reklam. Na pewno natrafimy na reklamę środków przeciw przeziębieniu.

Można zastosować różnego rodzaju kropelki na katar, preparaty usuwające gorączkę, czy pastylki na ból gardła. Sposobów jest bardzo wiele. Każdy dorosły człowiek na pewno opracował już własna taktykę w walce z grypa. Nie ma skuteczniejszej metody, niż przetestowanie kilku specyfików na własnej skórze.

Domowe sposoby leczenia i walki z grypą

Istnieją także domowe sposoby walki z tą infekcją. W niektórych rejonach Polski są one bardzo popularne, zwłaszcza na Śląsku i na Pomorzu. Domowe metody są zdecydowanie tańsze i mniej inwazyjne.

chusteczki do nosa

Praktycznie nie obciążają organizmu, dlatego są szczególnie polecane dla osób z niewydolnością nerek lub problemami z wątrobą. Do domowych sposobów walki z katarem zalicza się przede wszystkim różnego rodzaju inhalacje. Można stosować inhalacje samą wodą, można także do wody dosypać kilka ziarenek zielonej herbaty, wrzucić cytrynę lub dwa listki mięty.

Cytryna i zielona herbata oczyszczają organizm i maja pozytywny wpływ na naszą cerę. Mięta z kolei ma bardzo silny zapach i pomaga w likwidacji stanów zapalnych śluzówki nosa, ponadto likwiduje obrzęk. Na gorączkę najskuteczniejsze są jednak środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Niestety domowe sposoby tutaj na niewiele się zdadzą. Tabletki przeciwbólowe nie są zbyt drogie i są powszechnie dostępne bez recepty, nawet w zwykłych sklepach. Podwyższona temperatura i dreszcze bywają na tyle uciążliwe, że szkoda się męczyć i czekać na poprawę z kompresem na głowie.

1 Komenatrz do poradnika "Jak walczyć z grypą? – skuteczne metody i sposoby leczenia grypy" »»

  1. Jaga
    Comment od Jaga:

    domowe sposoby, domowymi sposobami, ale uważam, że powinno się stawiać na szczepienia. Są przecież bezpieczne, a poza tym chronią nas przed powikłaniami pogrypowymi, czego sposoby domowe nie mogą nam zagwarantować. Ja się szczepie co roku przeciw grypie i nie choruje:)


Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki: