Poradniki i Porady ZGORA

Systemy alarmowe – jaki wybrać?

Systemy alarmowe w większości występują w dwóch wersjach. Możemy wybrać systemy alarmowe przewodowe albo robiące furorę niedawno systemy alarmowe bezprzewodowe.

panel serwowania systemu alarmowego

Czy odróżniają się obydwa systemy alarmowe? Co jest bezpieczniejsze: kabel czy Wi-Fi? Zdania w tym temacie są podzielone, chociaż znaczna większość ludzi uważa, że najlepszy jest jednak kabel.

Systemy alarmowe przewodowe najlepiej montować, gdy budynek, który planujemy zabezpieczyć alarmem,system alarmowy - czujnik nie został jeszcze wykończony. Unikniemy dzięki temu dodatkowego remontu oraz dodatkowo bałaganu. Można w razie konieczności wykuć dziury w ścianach albo umieścić kable w specjalnych listwach, niemniej jednak w każdej chwili będzie się to wiązało z dodatkową pracą i co gorsza systemy alarmowe przewodowe są tańsze i pewniejsze, ale ich instalacja wychodzi drożej.

systemy alarmowe - jaki wubrać?Systemy alarmowe bezprzewodowe zalecane są w budynkach skończonych, gdzie instalacja okablowania nie wchodzi w grę. Poszczególne urządzenia łączą się z centralą bezprzewodowo. Uważa się, że systemy alarmowe bezprzewodowe są mniej stateczne od przewodowych, a i urządzenia są znacznie droższe, aczkolwiek ich plusem niewątpliwie jest fakt, że wyprowadzając się z biura, czy domu możemy bez najmniejszych problemów nasz system alarmowy zabrać ze sobą. Inwestycja zatem się z pewnością zwraca.

1 Komenatrz / Opinia na forum do poradnika "Systemy alarmowe – jaki wybrać?" »»

  1. Adam
    Comment od Adam:

    Witam,

    Zgadzamy się z autorem artykułu. Dodajmy jednak, iż montaż bezprzewodowych instalacji alarmowych jest szybszy od instalacji alarmowej przewodowej.

    Pozdrawiam


Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: